Orkidelerin içine şişe koyarak orkidelerimiz bol bol büyüyecektir. İşte gizli bileşen.

Evlerimizde ve bahçelerimizde süs unsuru olarak bitkiler ve çiçekler hep evlerimizde yeşillik olması için gösteriş amaçlı olmuştur ve bu uygulama çok eski çağlardan beri devam etmektedir.

Aslında ilk uygarlıklardan beri çiçekler ve bitkiler sadece gıda ve tarım amaçlı değil, aynı zamanda özel alanların dekorasyonu veya başkalarıyla paylaşılması amacıyla da yetiştirilmiştir.

Orkideler: onları güçlü ve bereketli yapmanın sırrı

Günümüzde bile aslında şehirlerin yeşil alanlara sahip olması çok önemlidir ve özellikle son yıllarda buraların yapay da olsa daha doğal alanlara sahip olması için kentsel müdahaleler geliştirilmektedir.

Böylece bazı bölgelerde çoğalan çiçek tarhları ve sonradan dikilen bitkiler son yıllarda yapılan yeni bahçeler ve parklarla şehirlerimizi daha keyifli hale getirmiştir.

Evlerimizde bile yeşil olması sadece günümüzü ve çevremizi neşelendirmekle kalmayıp aynı zamanda aşırı nemi emme eğiliminde oldukları için de önemlidir.

Orkideler: onları nasıl gürleştirirsiniz?

Böylece bitkilerin özellikle aloe vera ve kaynana dili gibi etli bitkilerin bu fazla nemi muhafaza etmesi sayesinde duvarlarda yoğuşma ve küf oluşumunun önüne geçilmiş olacak ve evimize sağlıklı bir hava kazandırılmış olacaktır. Ev.

Böcekler bile bize minnettar olacak. Birçoğunun nektar aramak için seyahat ettiğini bildiğimiz gibi, pencerelerimizin yanında veya balkonlarımızda yemyeşil çiçekli bitkiler bulundurmak, amaçlarına ulaşmalarına yardımcı olacaktır.

Çünkü tozlaşma sayesinde ekosisteme olumlu katkı sağlayabilecekler ve gezegenin sağlığı her zaman yokuş yukarı devam edecek ve biz de avantajlarımızı topluyoruz.

Kreş hilesi

Bu nedenle evde bitki bulundurmak önemlidir ve yeşil baş parmağımız yoksa cesaretimizin kırılmasına izin vermemeliyiz çünkü bitkileri dinçleştirmenin etkili yöntemleri vardır.

En yaygın bitkilerden bazıları , piyasada çeşitli renklerde ve çeşitli şekillerde bulunabilen ancak hepsi kalın ve parlak yapraklar ve bol çiçekler gibi benzer özellikleri paylaşan orkidelerdir.

Ancak bunların istisnai bir şekilde çiçek açmasını ve orkidelerimizin köklerinin yıllar geçse de sağlam kalmasını sağlamanın bir püf noktası var. İşin püf noktası , herkesin ulaşabileceği bir malzeme olan sarımsakta .

Orkideler: onları nasıl gürleştirirsiniz?

Birkaç diş sarımsak alın ve su dolu bir şişeye koyun , biraz esans salmasını bekleyin ve ardından her şeyi bir kaseye dökün ve orkide vazosunu içine koyun .

Birkaç dakika sonra bitkiyi çıkarın ve oda sıcaklığındaki başka bir kaseye koyun ve ardından evimizin en iyi istediğimiz yerine yerleştirin.

Orkidelerin nasıl güçlü ve sağlam köklere sahip olacaklarını ve çiçeklerin nasıl güçlü ve bereketli doğacaklarını ve uzun yıllar hep böyle kalacaklarını göreceğiz .