Orkidemizin sadece birkaç saat içinde yemyeşil çiçekler üretmesini sağlamak için ona bu malzemeyi vermeniz yeterli. İşte hangisi.

Antik çağlardan beri, evlerimizde her zaman oda veya bahçeleri çiçekler ve bitkilerle dekore etmek için kullandık ve bunlardan bazıları çok önemlidir .

Aslında, özellikle dünyanın en önemli krallarının saraylarında, paha biçilemez bir değere ulaşan ve herkesin gıpta ettiği bazı önemli tropik bitki türleri ve egzotik destinasyonlardan gelen çiçekler vardı.

Orkide: İşte kısa sürede bol çiçek açmanın malzemesi

” Komşunun çimi her zaman daha yeşildir” sözünün var olması tesadüf değil , bu, başkalarını gördüğümüzde her zaman onların bizden daha şanslı olduklarını düşüneceğimiz anlamına gelir, aynı zamanda bitkilere daha iyi bakan ve saygı duyan insanlar olduğu için . bizim kadar .

Ya onun yerine o kadar kıskanılan komşu olsaydık? Bununla birlikte, herkesin yeşil parmaklara sahip olmadığı ve bu nedenle piyasada belirli tedaviler gerektirmeyen birçok bitki olduğu söylenmelidir .

Orkide: işte bereketli çiçeklere sahip olmak için faydalı malzeme

Bunlardan bazıları , kötü havayı tutma ve iyi hava salma eğiliminde oldukları için odalarımızdaki nem sorununun üstesinden gelmek için de yararlı olan sulu bitkilerdir .

Bu , yaprak dökmeyen dostlarımızın yapabildikleri klorofil fotosentezi ve oksijen ve karbondioksit değişimi sayesinde mümkündür ve bu nedenle onlara her zaman dikkat etmeliyiz.

Ayrıca, gezegeni korumak için çalışmaları için gerekli olan nektarı emmek için tozlaşan böceklere yardımcı oldukları için özellikle çiçekler olduğunda ekosistem için faydalıdırlar .

çocuk bakıcısının sırrı

Evlerimizde pek çok bitki var ama en çok satan tahminlerden birine göre her zaman zarif bitkiler olarak görülen ve çiçekleri herkesi büyüleyen orkideler var .

Pek çok çeşidi ve rengi bulabilirsiniz ancak çiçeklerin çabuk solma riski olmadan hızlı ve bol çiçek açmasını sağlamanın etkili bir yöntemi olduğunu herkes bilmez.

Bunu yapmak için, orkidemizi, bizim yarımadamıza özgü olmayan ama kendi yaptığımız bir ürün olsa bile, tüm İtalyanların sofralarında bulunan ve asla hayal bile edemeyeceğimiz bir malzemeyle beslemeniz yeterli.

Orkide: işte bereketli çiçeklere sahip olmak için faydalı malzeme

Muzla ilgili Kabuğu 200 derecelik fırında veya radyatörde kurutarak sertleşmesini bekliyoruz ve blenderdan geçirip toz haline getirdikten sonra biraz su ile birleştireceğiz.

Sonra onu bir kevgir içinde süzeceğiz ve orkidelerimiz için gübre görevi görecek bir sıvımız olacak ve bitkilerimizi bu bileşikle besledikten sonra ne olacağını göreceğiz.

Kısa sürede orkidelerimiz güzel çiçeklere sahip olacak ve bu, muzun ve özellikle kabuğunun içindeki potasyum ve diğer elementler sayesinde mümkündür .