Sirke yağ sökücü ve kireç sökücü olduğu için mutfaklarda hem yemeklere çeşni vermek için hem de bulaşık yıkamak için en çok kullanılan ürünlerden biridir. Sonra çamaşırları yıkamak, çünkü herhangi bir giysiyi ağartıyor ve görünüşe göre bahçede bile mucizevi. 

Ortanca sirkesi

Bu dönemde evin balkonları, terasları ve bahçeleri adeta bir renk cümbüşü yaşıyor . Her yerde ortancalar ve sardunyalar var . Bu iki çiçek en yaygın olanlarıdır çünkü kim bilir ne dikkat gerektirmeden dış ortamları süslerler.

Sadece bitkinin sağlığına fayda sağlayabilecek ve sağlıklı ve güçlü büyümesini sağlayabilecek bazı önlemleri uygulamanız yeterlidir. Bununla ilgilenmek için yeşil bir parmağınızın olmasına gerek yok. Sadece bazı sırları kendinize ait yapın, büyük memnuniyet vermeye hazır olun.

Sirke, bitkilere uygulanan özellikleri nelerdir?

Çoğu kişi , genellikle kökleri ve yaprakları etkileyen böcekleri ve hastalıkları uzak tuttuğu için sirkeyi öncelikle bahçede kullanır . Sirke ayrıca küfle de savaşır . Ortancaların üzerinde kullanıldığında tonlarca avantaj ve faydası vardır. Örneğin, bitkisel toprağın pH’ını asitleştirir ve toprak çok alkali ise düzeltir.

Sirke sayesinde bitki kendini daha iyi besleyebilir . Bununla birlikte, miktarlara çok dikkat etmeliyiz, çünkü içerik doğal haliyle kullanıldığında çok asidik olabilir ve bu nedenle bitkiye zarar verebilir. Doğrudan çiçeklere veya toprağa tek başına dökülse de aynı şey olabilir.

ortancalar

Ortanca zayıf göründüğünde veya sarardığında, toprağı kontrol edin . Bu durumda bitki , aşırı yüksek Ph nedeniyle demiri ve tüm besin maddelerini asimile etmekte zorlanabilir . Bu aynı zamanda bitkilerin genellikle kireçtaşı açısından zengin olan ve birikinti birikimini artıran musluk suyuyla sulanmasından da kaynaklanabilir . Bunda ph daha alkalidir.

Bitkilerin yağmur suyuyla sulanması veya musluk suyunun bir gün dinlendirilip ardından kireç kalıntılarının dipte kalması için sulanması tavsiye edilir . Sirkeyi etkili bir şekilde kullanmak ve bitkide anında etkisini görmek için suyla karıştırın ve her 5 litre suya 1 ila 4 yemek kaşığı sirke ekleyin.

Sirke, 24 saat içinde güçlü ve gür hale gelir.

Bu küçük püf noktalarını 24 saat içinde uygularsanız, dikkate değer bir sonuç elde edeceksiniz ve bitki daha güçlü ve parlak bir renge kavuşmuş olacak. Sadece denemek zorundasın.

ev