Havlu katlamak kimisi için bir zevk, kimisi için bir angaryadır. Her neyse, bu banyo kumaşının dokusunu korumak için bu işlem mükemmel bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Bu bağlamda, onları en uygun şekilde katlamak için yanılmaz bir tekniği sizinle paylaşacağız. Şüphesiz hayatınızı kolaylaştıracak bir yöntem.

Zamanla, çok fazla havlu biriktirirsiniz. Birikiyorlar, gardıroplarımızı dolduruyorlar ve diğer tekstillerle yer kapmak için rekabet ediyorlar. Ancak bu aşamaya gelmeden önce, özellikle çok sayıda varsa, onları hızlı bir şekilde katlamak istiyoruz.  Neyse ki, bu görevi basit ve hızlı  bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlayacak etkili bir teknik var .

Katlanmış havlu taşıyan kadın

Bu peçete katlama yöntemiyle zamandan tasarruf edin

Artık dolabınızı açar açmaz havlularınızın dağılmasını istemiyorsanız  Konmari tarzı katlama yöntemini sizlere sunuyoruz.  Sadece birkaç hareketle, havlularınızı katlarken değerli dakikalardan tasarruf etmek için bu tekniği kullanabilirsiniz.  İşte dolaplarınızdaki dağınıklığa son vermek için izlemeniz gereken basit adımlar  .

Konmari yöntemi nasıl uygulanır ve havlularınızı nasıl etkili bir şekilde katlarsınız?

Yapılacak ilk şey, çarşaf ve havluları karıştırmaktan kaçınmaktır. Bu nedenle havluları dolaptan çıkarıp açmanız ve ardından boyutlarına göre ayırmanız tavsiye edilir.

Bir yatakta, büyük bir masada  veya başka bir düz yüzeyde , havlunuzu yatay olarak ikiye katlayın. Dikdörtgen elde etmek için tekrar aynı yönde katlayın.

Diğer yönde, yani uzunluk, peçeteyi sonuna ulaşmadan ikiye katlayın. Ardından dışarı çıkan kısmı katlayın  ve peçeteyi kendi üzerine son bir kez katlayın.

Ayrıca çekmecenizin yüksekliği izin veriyorsa dikey depolama tercih edilir. Bu, yerden tasarruf ederken havlularınız için daha iyi bir düzen sağlayacaktır. Bu nedenle havlularınızı katlamak yerine rulo yapabilirsiniz.

KonMari saklama yöntemini başarılı bir şekilde uyguladığınızdan emin olmak için katladığınız havluyu dik konuma getirmeniz yeterlidir.  Kendi kendine tuttuğunu fark ederseniz , bu yöntemi başarıyla uygulamışsınız demektir.

Aynı katlama tekniğini kullanmak istiyor ancak peçeteleri katlamak yerine rulo yapmaya karar verdiyseniz, tek yapmanız gereken peçeteyi yatay taraftan ikiye katlamak ve ardından kendi üzerine sarmak. Bu sayede havlularınızı dikey ve birkaç sıra halinde düzenleyerek dolabınızda saklayabilirsiniz. Bu aynı zamanda sürekli düşmelerini de önleyecektir.

Hasır çekmeceye sarılmış havlular

Havlular da kullanımlarına göre dağıtılmalıdır.  Bu nedenle , el havlusu için bir alan , yüze ayrılmış olanlar için bir alan ayırarak düzeninizi düşünün  . Bu yöntem size sadece zaman kazandırmakla kalmayacak, aynı zamanda dolabınızda yer de kazandıracaktır.

Peçeteler yan yana katlanmış

Misafir havlularında Konmari yöntemi nasıl uygulanır?

Konuk havluları için, bir detay dışında, yukarıda belirtilen adımların aynısını uygulamanız yeterlidir. Peçeteyi yatay olarak ikiye katlayın, ardından yukarıda açıklandığı gibi bir dikdörtgen elde etmek için aynı yönde tekrar ikiye katlayın. Öte yandan,  3’e katlamanız  gerekecek  ve bu kadar!

Havlularınızı görünürlük için çekmecelerde veya hasır sepetlerde saklamak istiyorsanız bu yöntem daha da ilginçtir.

ev