Alışverişinizden döndüğünüzde, her ürünü yerinde saklamak istediğiniz sahneyi gözünüzde canlandıralım. Kek, yoğurt veya diğer taze ürünler söz konusu olduğunda ve buzdolabınızın kapısını açtığınızda ortaya hoş olmayan bir koku karışımı çıkıyor. Bunu düzeltmek için, buzdolabınızı doğal olarak kokulandırmanızı sağlayacak bu basit ve etkili numarayı keşfedin.

Temiz kokan bir buzdolabı için uygun temizlik önemlidir. İşte ticari temizlik ürünlerine başvurmadan sadece doğal ürünler kullanarak parfüm yapmanızı sağlayacak bir ipucu.

Buzdolabınızı doğal olarak nasıl kokutursunuz?

Buzdolabı ve pamuk topları

Buzdolabınızı parfümlemek     ve içinde kötü kokuların yayılmasını önlemek için içine pamuk topları veya pamuklu diskler koyun. Bundan önce, onları vanilya esansiyel yağı veya tatlı badem yağı ile ıslatın. Sonra onları buzdolabınıza koyun. Pamuk kötü kokuları emecek ve buzdolabınızı uzun süre gizlice parfümleyecektir.

Buzdolabınızda büyük bir temizlik şarttır

Ancak bu hilenin uygulamasını düşünmeden önce öncelikle cihazınızı temizlemelisiniz. Temizleyin, cilalayın, ovalayın ve parlatın, bunlar sizin göreviniz olacak.

Buzdolabınızı boşaltarak,  rafları ve çekmeceleri   diğer çıkarılabilir parçalarla birlikte çıkararak ve içindeki yiyecekleri temiz, kuru bir yere yerleştirerek başlayın. Hasarlı ürünler için çöp kutusuna veya kompost kutusuna gidin.

Gıda israfını önlemek için et, balık, meyve ve sebzeler, hazır salatalar, peynirler ve diğer süt ürünleri gibi çabuk bozulan gıdaların raf ömrüne riayet ettiğinizden emin olun. Bir yiyeceğin lezzetini ve tazeliğini ideal bir şekilde koruması için, soğuk zincire ve son kullanma tarihine uyarak hava geçirmez bir kutuya koyun. Peynir ve krema gibi bazı gıda maddeleri fermantasyon nedeniyle güçlü kokular yayar. Alüminyum folyo ve streç film de yiyeceklerinizi hava geçirmez hale getirebilir.

Ardından buzdolabınızı sünger veya mikrofiber bez ve beyaz sirke ile temizleyin. Cihazınızın duvarlarında ve köşelerinde oluşan kir, küf ve yemek artıklarının beyaz sirke karşısında hiç şansı olmayacaktır. Buzdolabınızın raflarını ve diğer bölmelerini aynı ürünlerle temizlemeyi unutmayın.

Beyaz sirke size yetersiz geliyorsa bezinizi sabunlu suya batırın. Sabun molekülleri, onları daha etkili bir şekilde çıkarmak için yabancı maddelere yapışır.

Temizledikten sonra buzdolabınızı ve parçalarını kurumaya bırakın, ardından her şeyi bir araya getirin ve yiyeceklerinizi tekrar yerleştirin.

Buzdolabınızdaki hoş olmayan kokuları gidermek için diğer ipuçları

 İşte buzdolabınızdaki kötü kokuları uzun süre ortadan kaldırmak için diğer  ekolojik ve ekonomik ipuçları.

 

Buzdolabından gelen hoş olmayan koku

  1. Buzdolabınızın kokusunu gidermek  için kabartma tozu

Buzdolabınızın raflarına koyacağınız küçük kaplara karbonatı dökün. Kokuların hızla emildiğini göreceksiniz. Etki dağılmış gibi göründüğünde kabartma tozunu değiştirmek için aynı şeyi düşünün.

  1. Buzdolabınıza konulan limon 

Bir limonu dilimler halinde kesin ve her bir parçayı buzdolabınızdaki bir rafa yerleştirin. Limon kokusu yiyeceklerin kokusunu maskeleyecek ve buzdolabınızı hassas bir şekilde güzelleştirecektir.

  1. Buzdolabınızdaki kokularla savaşmak için kahve telvesi

Kahvenizi içtiniz ve telveyle ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Onu atmayın! Buzdolabınızın kokusunu gidermek faydalı olacaktır. Buzdolabınızın raflarından birine yerleştirilecek bir bardağa veya bardağa koyun. Etkisi azalır azalmaz işlemi düzenli olarak yenileyin.

Ve sen, bu hileleri biliyor muydun? başka var mı

ev