Kepenk kutularını ekonomik ve hızlı bir şekilde yalıtmak mümkün mü? Bu yöntemle her şey çocuk oyuncağı olacak.

Panjur kutularını yalıtın

Bu bir izlenim değil ama bütün kışlar giderek daha sert ve soğuk oluyor. Sonuç olarak, ay sonunda faturayı etkileyen ısıtma sıcaklıklarını artırma eğilimi vardır. Bazen çözüm sandığınızdan çok daha yakındır, özellikle evde panjurlar varsa: panjur kutuları iyi yalıtılmış mı yoksa dışarıdan soğuk hava alıyor mu? Bu yönüyle değerlendirmek ve sorunun bir an önce bu şekilde çözülmesi önemlidir .

Evde soğuk: panjurlar yalıtılmış mı, değil mi?

Bazen eve girdiğinizde, ısıtma doğru şekilde açılmış olmasına rağmen içerisinin çok daha soğuk olduğu hissine kapılıyorsunuz. Birkaç dakika sonra sıcaklıklar yükselir ve soğuk havanın nereden gelebileceğini anlamaya çalışırız .

Çoğu durumda bunlar, pencerenin dışına yerleştirilmiş panjurun şifonyerinden geçerek dışarıdan gelen hava akımlarıdır. En iyi şekilde yalıtım yapmamak , tüketimi ve ısıtma maliyetlerini artırmak, kış ve yaz aylarında yalıtım kapasitesine sahip olmamak anlamına gelir.

evde soğuk

Sorunu ortadan kaldırmak için sektördeki profesyonellere yöneliyor veya şifonyer içindeki açık alanları ortadan kaldırmak için özel çözümler değerlendiriyoruz.

Panjur kutuları nasıl yalıtılır: uzman yöntemi

Yalıtım ürünü seçmek kesinlikle kolay değil, aslında dikkate alınması gereken bir yatırımdır. Çoğu durumda, panjurlar eskidiğinde ve şifonyerler artık sınırlarına geldiğinde, enstrümanı tamamen değiştirmek tercih edilir.

Diğer durumlarda ise ay sonunda çok daha az fatura ödeyeceğinizi düşünerek hemen geri dönüş sağlayan yalıtıma yatırım yaparsınız.

En iyi bilinen yalıtımlar şunlardır :

  • Taşyünü , önce dışta sonra içten 4 cm kalınlığında doğal yalıtım. Çöp bidonunda artık yer kalmayacak ve hava cereyanı olmayacak;
  • Genişletilmiş mantar , yine doğal, ekonomik piyasa fiyatına sahip, ancak akustik ve ısı yalıtımı açısından çok daha etkilidir.
Ev panjurları

Üçüncü bir seçenek var , yani sektördeki profesyoneller tarafından bilinen kütle köpüğü. Bu çözüm aynı zamanda üst düzey ısı ve ses yalıtımı sunar ve montajı kolaydır.

Beklendiği gibi, bu işlemi bir uzman yapsaydı iyi olurdu, ancak yine de doğrudan şu şekilde ilerleyebilirsiniz :

  • şifonyeri kaldırın
  • Ne kadar yalıtım gerektiğini belirlemeden önce içerideki her şeyi sökün ve temizleyin
  • Yapıştırıcıyı üreticinin talimatlarına göre uygulayın
  • İşlevi test edin ve çekmeceyi kapatın.

Günümüzde mevcut modern teknolojiler , damperin montajından itibaren yalıtımı mümkün kılmaktadır, ancak eski sistemlerde veya bir süre sonra yukarıda listelenen malzemelerden biriyle yalıtım yapılması gerekebilir. Avantajlar? Sıcak ve tasarruf dahil birçok.

ev