Panjurlarda çok toz var mı? Artık zaman kaybetmenize gerek kalmayacak çünkü bu yöntem ile birkaç dakikada çözülecektir.

panjurları tozlayın

Panjurlardaki toz , hafife alınmaması gereken uzun süredir devam eden bir sorundur ve biriktiğinde tehlikeli hale gelir. Bir evin panjuru farklı malzemelerle yapılmıştır, ancak her durumda ortak bir özelliği vardır: havanın geçmesine izin veren ve aynı zamanda evin her alanına toz getirebilen küçük delikler. Nasıl önlenir? Güçlü bir doğal ilaç bulmak ve uygulamak önemlidir , böylece birkaç dakika içinde her şey tekrar temiz ve sterilize edilmiş olur.

Panjurların temizlenmesi: tozu giderme yöntemi

Çok az kişi fark etse de her gün kepenklerdeki toz birikir. Mevcut küçük delikler, enkazın sokaktan girmesine ve ardından evin her yerine veya panjurların üzerine yayılmasına neden olur.

Pencereleri ışıktan ve kötü hava koşullarından koruyan bu bölümün temizliğini atlamak değil, sadece doğal malzemelerle hızlı bir yöntem uygulamak iyi bir fikirdir.

İlk adım, mikrofiber bir bezle tozu almak ve ardından tüm evlerde her zaman bulunan doğal bir bileşenle etkili bir şekilde temizlemektir. Hepsinde aynı doğal ve ucuz malzeme kullanılsa bile panjurun malzemesine göre farklı yöntemler belirtmek önemlidir .

  • Alüminyum kepenkler

Zamana dayanıklılık ve her türlü iklim değişikliğine karşı dayanıklılık gibi avantajları nedeniyle kullanılır ve sevilir . Bu dört mevsim panjurların temizliği, ılık su ve Marsilya sabunu ile bir kaşık beyaz şarap sirkesi karışımı ile kolayca temizlenebilir.

Beyaz şarap sirkesi

Her zaman dönen parçalarla başlıyoruz ve ardından kepenk kenarındaki mekanizmalarla ilgili olanlarla başlıyoruz. Suyun panjurun tüm yüzeyinden aşağı akmamasını sağlamak için iyice sıkılmış bir mikrofiber bez kullanılır. Çok kirliyse , bir kapak dolusu bulaşık deterjanı ekleyin ve damperi kapalı tutun.

Ardından mikrofiber bir bezle kurulayın.

  • PVC kepenkler

Modern ve ucuz malzeme, hafif olmasına rağmen tam olarak bakım eksikliği nedeniyle zamanla bozulmaya yol açan dayanıklıdır. Bu durumda karışım beyaz şarap sirkesi ve ılık su ile bir sprey şişesi yardımıyla püskürtülür.

panjurlar için sirke

Beş dakika etki etmesi için bırakılır ve daha sonra mikrofiber bezle ovularak tozu alınır.

  • Ahşap kepenkler

Değerli bir doğal element olan bu, üst düzey ısı yalıtımına sahip olmak için uygun bir seçimdir. Dış etkenler işlenmemiş ahşabı mahvedebilir , ancak toz tek bir hareketle ortadan kaldırılabilir.

Ahşap kepenkler

Yüzey boyunca geçmek için bir toz bezi alın ve ardından beyaz şarap sirkesi ve sudan oluşan bir çözeltiye batırılmış ve iyice sıkılmış bir mikrofiber bezi ovalayın.

ev