Panjurları ve panjurları düzgün bir şekilde temizlemek için birkaç basit ipucunu takip etmeniz yeterlidir: yeni kadar iyi olacaklar.

Panjurları beceriyor

Daha düzenli yapılması gereken faaliyetlerden biri de hiç şüphesiz evinizin temizliğidir. Temiz ve iyi dezenfekte edilmiş bir ortamda yaşamak çok önemlidir , özellikle de yanımızda başka insanlar (özellikle çocuklar) varsa. Ayrıca evinde kedi veya köpek bulunan ailelerin çeşitli odaları daha sık temizlemeleri gerekmektedir. Zeminlerin, mobilyaların, rafların ve rafların yanı sıra bazen unutulan veya ihmal edilen tüm alanlara da dikkat etmeniz gerektiği göz önüne alındığında, evinizi temizlemenin çok zaman aldığı açıktır.

Panjurlar ve panjurlar nasıl düzgün bir şekilde temizlenir: en iyi yöntem

Örnek vermek gerekirse evinizi dezenfekte etmek aynı zamanda panjur ve panjurlardaki kirleri temizlemek anlamına da gelir . Sonbahar ve kış aylarındaki yağmurlar, kepenkler ve panjurlar üzerinde belirli miktarda kirin birikmesine kesinlikle neden oldu; durumun daha da kötüleşmesine katkıda bulunan diğer hususları (özellikle kirlilik) unutmamak gerekir.

Panjurları ve panjurları temizleyin

Panjurların belirli bir sıklıkta temizlenmesi ve her şeyden önce , özellikle elektrikli bir mekanizma ile çalıştırılıyorsa, doğru şekilde dezenfekte edilmesine dikkat edilmesi gerekmektedir .

Evin iç cephesinin yani evin içine bakan cephesinin yanı sıra dış cephesindeki kirlerin de temizlenmesi gerekir. Tam da evin dışında yer aldığı için bu cephe atmosferik etkenlerin etkisine en çok maruz kalan cephedir, bu nedenle büyük miktarlarda kir ve toz birikecektir.

Yapılacak ilk şey, panjur ve panjurlardaki kirin çoğunu temizlemektir . Bunu yapmak için, sadece yumuşak, açıkça temiz bir bez kullanın: panjurların ve panjurların iç ve dış yüzüne geçirerek zamanla biriken kirin büyük kısmını temizlemek mümkün olacaktır.

Elektrikli panjur durumunda, temizleme işlemi aynı zamanda kutunun iç alanını da ilgilendirmelidir . Basit bir bezle ulaşılması zor olan bölgelerde yumuşak kıllı bir fırçayla ilerleyebilirsiniz.

Yeniden parlayacaklar: çok az şeye ihtiyaç var

Bezle temizlik tamamlandıktan sonra ikinci adım olan yıkama işlemine geçerek Marsilya sabunu ve beyaz sirke karışımıyla yıkama işlemine geçebilirsiniz.

Kirli panjurları çıkarın

Aslında bu ürünlerin her ikisi de panjurların ve kepenklerin iç ve dış yüzeylerindeki tüm yağ izlerini gidermek için idealdir . Elde edilen solüsyonu mikrofiber bir bezle silin: alternatif olarak karışımı buharlaştırarak panjurları ve panjurları da temizleyebilirsiniz . Önemli olan özellikle elektrikli panjurlarda çok dikkatli olmaktır.

Tahtadan yapılmışlarsa nasıl hareket ettirilir? Bu durumda Marsilya sabunundan ve özellikle beyaz sirkeden uzak durmak daha doğru olacaktır.

Tavsiye , kiri risk almadan yıkayarak çıkarmak için su ve nötr sabun karışımıyla devam etmenizdir . Son olarak panjur ve panjur temizliğine ilişkin son ipucu , tozu anında temizlemek için artık kullanılmayan eski kıyafetleri kullanmaktır . Örneğin, çöpe atılacak çoraplarımız varsa, eski yün kazaklarımızın yanı sıra onları da bu amaçla ‘geri dönüştürebiliriz’.

ev