İşte size pantolonunuzun belini fazla zorlamadan sıkmanızı sağlayacak en iyi numara. Dikiş konusunda uzman olmanıza gerek yok.

pantolonunu sıkılaştır

Pantolonunuzun belini tam olarak oturması için sıkılaştırmanıza yardımcı olacak basit bir yöntem.

Pantolon çok bol, nasıl sıkılır

Kaç kez kilo verdiniz ve şimdi pantolonunuz, belki de en sevdiğiniz pantolonunuz artık eskisi gibi size uymuyor . Artık cildinize eskisi gibi yapışmazlar ve cansızlaşmış, elastikiyetini kaybetmiş gibi görünürler.

Ya da belki yanlış bedeniniz var   ve şimdi kendinizi evde iade bile edemeyeceğiniz çok geniş pantolonlarla buluyorsunuz. Bazen size bir pantolon vermişler ve hediye makbuzunu vermeyi unutmuşlardır. Ya da bu pantolonları büyükanne ve büyükbabanızın dolabında yeni buldunuz ve onları size düşündürdükleri için yeniden kullanmak istiyorsunuz, ancak çok bol oldukları için giyemiyorsunuz.

Kemerle bile sığmayan çok bol pantolonlarınız varsa , bugün gerçek bir uzman olmasanız bile onları sıkmanın çok basit bir yöntemini açıklayacağız.

Tek yapmanız gereken iğne, pantolonun renginde veya tercih ettiğiniz renkte pamuk ipliği, iğne ve belki de dikiş makinesi gibi dikiş için gerekli klasik malzemeleri almak. Şimdi pantolonu baş aşağı koyarak ve beli iğnelerle bloke ederek size doğru şekilde oturduğunu fark edene kadar devam edin . Şimdi tekrar ters çevirin ve uyum seviyelerini beğendiğinizden emin olmak için giyin.

pantolonun belini sıkın

Pimlerin birbiri ardına hassas bir şekilde pantolona paralel olarak takılması gerektiğini bilmelisiniz  . Pimler hala takılıyken, tek bir düz dikiş dikmeye başlayın. Tüm toplu iğne sırasını dikerek devam etmelisiniz. Dikiş için, özellikle pantolonunuz kot ise, güçlü bir iğne ve kaliteli iplik alın.

Aslında kot pantolonlar oldukça sert, kalın ve dayanıklı bir malzemeden yapıldıkları için dikilmesi en zor pantolonlardır.

Pantolonun belini kolayca sıkın

İlk adımlar tamamlandıktan sonra ” geri dikiş ” ile noktaları sabitleyerek, yani dikişi ters çevirerek ve diğer tarafta uygulayarak ilerleyin. Dikişten memnun kalmadıysanız ve dikişi temiz ve belirgin hale getirmediyseniz, ipliği çıkarmayı ve tekrar dikişe başlamayı unutmayın.

Aslında, temiz bir iş yapmazsanız , söz konusu giysiyi giydikten sonra birçok kusurun fark edilebileceğini unutmayın.

pantolonun belini sıkın

Her zaman geçerli bir müttefik olan dikiş makinesi ile kendinize yardımcı olarak dikişleri de tanımlayabilirsiniz . Bu özellikle zamanı hızlandırmak istediğinizde veya tam olarak nasıl dikiş atacağınızı bilmediğiniz zamanlarda böyledir.

Sizlere anlattığımız yöntem ile kıyafetlerinizin üzerinize tam oturacağından ve dikiş kısmının size rahatsızlık vermeyeceğinden eminiz .

ev