Para ağacını biliyor musun? Bu şişe ile hemen ve aylarca çiçek açmasını sağlarsınız. Bu bitkiye ne koyacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Para ağacı

Para ağacı yeşim bitkisinin başka bir adıdır . Crassulaceae familyasına ait yaprak dökmeyen bir bitkidir Bu bitkinin yaklaşık 300 türü vardır ve size belirttiğimiz adıyla ya da yeşim ağacıyla ünlüdür.

Afrika’ya özgü bir bitkidir ancak şartlar aynı olmasa da oldukça dayanıklıdır. Fazla bakım gerektirmez ve tam da bu nedenle evlerde süs bitkisi olarak sıklıkla tercih edilir. Genellikle bu, farklı varyasyonlar olsa bile dikey ve dik bir şekil ile gelir. Tırmananlardan gür olanlara.

Para ağacı veya yeşim çiçeği

Gövde ve yapraklar çok etlidir ve çiçeklenme genellikle Nisan’dan Ağustos’a kadar sürer. Çiçekler küçük ve yıldız şeklindedir ancak bunlardan sadece bir şişe kullanarak her zaman sürekli çiçeklenme elde edeceğinizi ve bitkinizde herhangi bir sorun yaşamayacağınızı bilmelisiniz . Aşağıda, bir sonraki paragrafta detayları görüyoruz.

Para ağacındaki bir şişe – işte bu

Söylediğimiz gibi, para ağacı veya yeşim bitkisi çok fazla bakıma ihtiyaç duymaz, ancak daha iyi gelişmesi için yardım gerekebilir. Bazen bitebileceği için yeni toprak ekleyerek başlayabilir veya bu ilacın bir şişesini gübre olarak kullanabilirsiniz.

Askorbik asit şişeleri sayesinde bitkiler daha iyi çiçeklenecek ve daha bereketli olacaktır . Ancak flakonun tamamını bitkiye sokmanız gerekmez, su ile seyreltmeniz gerekir. 2 mm’lik bir şişe için 3 L su kullanmalısınız. Daha sonra şişeyi dökün ve bitkiyi bu solüsyonla sulamadan önce iyice karıştırın.

çiçek açan para ağacı

Kökün altında sulayabilir veya yaprağına herhangi bir ev bitkisi püskürtebilirsiniz . Bu, tarımda sıklıkla kullanılan ve yeni bir yöntem olmayan asittir. Aslında askorbik asidin çeşitli özellikleri vardır ve bunları aşağıda göreceğiz.

Emin olabileceğiniz şey, bu şişe ile yeşim bitkinizin sağlıklı, güçlü ve bereketli olmasının yanı sıra aylarca çiçek açacağıdır. Çiçeklerin sabit kalacağını ve uzun süre dayanacağını göreceksiniz. En iyi sonuçlar için, bu flakon ile adımı ayda bir kez tekrarlayın .

Askorbik asit: bitkiler için özellikler

Askorbik asit çok sayıda antioksidan güce sahiptir . Eş anlamlısı diyebileceğimiz eş anlamlısı C Vitaminidir. Aslında iki terim eş anlamlıdır ve saf C Vitamininden bahsediyoruz. Bağışıklık sisteminin bariyerlerini yükselttiği için insan tarafından alınan bir ilaçtır.

Para ağacı için askorbik asit şişeleri

Aynı şekilde davrandığı için bitkilerde de oldukça faydalıdır ve özellikle yapraklara enfeksiyon riskinin önlenmesine yardımcı olur. Bu nedenle kullanımı bitki sağlığı açısından çok olumlu tavsiye edilmektedir. Askorbik asit ile sağlıklı, çiçekli ve bereketli bitkilere sahip olacaksınız .

ev