Gerçekten basit ve hızlı bir Kendin Yap yöntemi  sayesinde  takılar nasıl temizlenir  , ama her şeyden önce kusursuzdur! Birlikte daha derinlere inelim!

Kolye, küpe veya yüzük gibi takılar zamanla kirlenebilir ve matlaşabilir. Yeniden yeni gibi parlamalarına izin vermek çok basittir ve iki dakikanızı alır.  Bu yazıda size evde hazırlamak için mükemmel, ekonomik ve doğal
bir yöntem sunacağız  . Bu nedenle özellikle sağlığınız açısından tehlikeli olan kimyasal veya toksik ürünleri satın almanıza gerek kalmayacaktır.

Gelin takıları nasıl temizleyip  göz açıp kapayıncaya kadar mükemmel hale getirebileceğinizi  birlikte görelim  ! Hadi başlayalım!

Kendin Yap takılar nasıl temizlenir: kusursuz bir yöntem!

Daha önce de söylediğimiz gibi, bu ilacı hazırlamak gerçekten çok kolay ve gerekli malzemeleri mutlaka evinizde bulacaksınız, yani size maliyeti  0!

Takıları temizlemek için  şunları edinin:

  • tas
  • Alüminyum levha
  • diş fırçası
  • kabartma tozu  , 1 çay kaşığı
  • Bulaşık sabunu  , 1 çay kaşığı
  • tuz  , 1 çay kaşığı
  • ılık su  , 1 su bardağı

Öncelikle bir kase alıp   tabanını  alüminyum folyoyla kaplayıp  üzerini tamamen kapatıyoruz. Daha sonra bir bardak  ılık suyu dökün,  1 çay kaşığı  tuz  ve 1  karbonat ekleyin. Ayrıca 1 çay kaşığı  bulaşık deterjanı ekleyin  ve tüm malzemeleri temiz bir çay kaşığıyla karıştırın.
İyice karıştıklarında  temizlenecek takıları ekleyin  ve 10 dakika bekletin  .
Çok fazla aksesuar varsa bunları gruplara ayırın ve azar azar ekleyin.

Kabartma tozu popüler bir ağartıcıdır, deterjan ise yağ gidericidir. Birbirleriyle ve tuzun özellikleriyle birleşerek mücevherlerdeki kiri çıkarmak ve onları parlak bırakmak için mükemmel bir karışım oluştururlar.

Beklemenin sonunda takıyı alıp  temiz bir diş fırçasıyla iyice temizleyerek  son kir izlerini de giderin. Bunları akan suyun altında durulayın  , mikrofiber bir bezin veya havlunun    üzerine koyun   ve açık havada kurumaya bırakın.
Tamamen kuruduğunda takılarınız yeni gibi olacak!

ev