Parlak, iz bırakmayan bir zemin için az bilinen ama kusursuz bir numara var. Aşağıdaki yazımızda sizlere bunu açıklayacağız.

parlak ve iz bırakmayan zemin

Ev temizliği yaparken zeminin en sorunlu ve temizlenmesi zor unsur olduğunu fark etmek hiç de zor değil . Evi temizlemek için çok zaman harcıyoruz, izleri ortadan kaldırmak için yerleri tekrar tekrar siliyoruz. Başarılı olamamak çok fazla hayal kırıklığı yaratıyor ama sorun biz değiliz, kullandığımız ürünlerin doğru olmamasıdır. En iyi deterjanı belirleyen zeminlerimizin malzemeleri olduğundan her zemin farklı ürün ve bakım gerektirir. Mermer ve ahşap için aynı ürün kullanılamaz.

Ancak yukarıda sayılan tüm sorunları çözecek ve her türlü zemin kaplaması için geçerli olan şaşmaz bir püf noktası vardır . Gelin hep birlikte nelerden oluştuğunu ve sihirli ürünün ne olduğunu görelim.

Zeminlerinizi bu ürünle temizleyin; asla geri dönmeyeceksiniz

Yorucu bir günün ardından kendimizi kaç kez evi temizlemek zorunda buluyoruz? Kendinizi evi temizlemeye adamak için en iyi zamanın öğleden sonra veya akşam olduğu sıklıkla görülür. Bazı iş türleri, taahhütlerin klasik günlük dağılımının altüst edilmesini gerektirir. Özellikle yoğun bir günün ardından kendini temizliğe adamak zorunda kalanlar için iyi bir sonuç alamamak ya da en azından emeklerinin karşılığını alamamak gerçekten sinir bozucu.

Bu sorunun üstesinden gelmek için sürekli olarak mükemmel ürünü arıyoruz ve hatta bu son satın almamızın doğru ürün olması umuduyla iki katını ödemeye hazırız. Henüz denemediğimiz, televizyonlarda çok konuşulan deterjanın nerede olduğunu anlamak için süpermarket raflarını geziyoruz. Eve mucizevi bir ürün getirdiğimize inanarak bu parayı harcamanın mutluluğunu yaşadık, beklentilerimiz bir anda suya düştü.

Mükemmel kokusu ve büyüleyici ambalajı bu ürünlerin zayıf performansını telafi edemez . Bazen yapmamız gereken, en iyi sonuçları elde etmek için daha fazla harcamamız gerektiği fikrini bir kenara bırakmaktır. Çoğu zaman çözüm evde zaten mevcuttur.

Aslında çok az kişi, yalnızca sofra tuzu kullanılmasını gerektiren, zeminleri mükemmel bir şekilde temizlemenin bu hilesini biliyor . Bunu asla söylemezdin ama bu doğru. Günlük temizliğimizde sofra tuzunu nasıl kullanabileceğimizi hep birlikte görelim.

Zemin temizliği için tuz

Mutfak tuzu ve kirli zeminler: çizgilere elveda diyebilirsiniz

Evet, bu sorunun çözümü zaten evimizin kilerindeydi. Tuzun nasıl kullanılacağını açıklamadan önce, kullanım nedenini anlayabilmek için tüm özelliklerinin neler olduğunu belirtmeliyiz. Tuz mükemmel bir deterjandır ve evimizi temizlemek için güçlü bir doğal çözümdür. Temizler, dezenfekte eder, kötü kokularla ve küf oluşumuyla mücadele eder .

Yapmanız gereken bir leğeni sıcak suyla doldurmak ve en az iki olmak üzere birkaç yemek kaşığı tuz eklemek. Çözünene kadar karıştırın ve normal zemin temizliğine devam edin.

Parlak zemin

Etkisini güçlendirmek için sıcak suya sodyum bikarbonat ve beyaz şarap sirkesi de eklenebilir . Bu iki ürünün eklenmesiyle inatçı kirlere, kötü kokulara, bakterilere ve hepsinden önemlisi çizgilere kesin olarak veda edebilirsiniz.

Kendiniz deneyin, bazen en iyi çözüm zaten burnumuzun dibindedir. Bu üç bileşen sadece zemin temizliği için mükemmel değildir. Pek çok farklı şekilde ve tüm yüzeylerde kullanılabilirler ve sonuç her zaman aynı olur: temizlik, parfüm ve deterjan.

ev