İyi bir yemek hazırladıktan sonra, bulaşıklarınız genellikle çok kirli olur. Bulaşıkları yıkadıktan sonra bile, çelik çatal bıçak takımınız bir önceki günün yemeklerinin kalıntılarıyla kaplıysa, ilk günkü gibi parlamaları için çabalarınızı iki katına çıkarmanız gerekecektir. Yeni gibi görünmesi için paslanmaz çelik çatal bıçak takımlarını nasıl temizleyeceğinizi öğrenin.

Temizlik açısından, gümüş veya çelik çatal bıçak takımlarını yağdan arındırmaya ve parlatmaya yönelik çok sayıda ürün bulunmaktadır. Ancak piyasada satılan bazı kimyasallar bulaşıklarınıza ve özellikle çatal bıçak takımınıza zarar verebilir.

Paslanmaz çelik çatal bıçak takımı, güvenli bir bahis

hasarlı çatal bıçak takımı

Paslanmaz çelik çatal bıçak takımı, nispeten uzun ömrü nedeniyle popülerdir. Kararmazlar, dayanıklıdırlar ve sıcaklık değişimlerine ve korozyona karşı dirençlidirler, yüzeyde kolay temizlenebilir oldukları gerçeğinden bahsetmiyorum bile. Ancak kusurları plak biriktirme yeteneklerinde yatmaktadır.

Çatal bıçak takımınıza parlaklığı geri kazandırmak için her şeyi denediniz mi? Sabunlu su, bulaşık deterjanı, klasik yağ giderme ürünü, ovma macunu, Marsilya sabunu, siyah sabun ve hatta soda kristalleri, hiçbir şey yardımcı olmaz.

Kabartma tozu genellikle   paslanmaz çelik ocakları, eviyeleri ve davlumbazları nazikçe temizlemek için kullanılır,  ancak bunu yapan kişi için zaman alıcı ve yorucu olabilir.

Ancak basit ve etkili bir numara, paslanmaz çelik çatal bıçak takımlarında kalan kahve, çay ve krema izlerinden kurtulabilir.

Paslanmaz çelik çatal bıçak takımı nasıl temizlenir?

çatal bıçak takımı temizlendi

Çatal bıçak takımınızı kısa sürede temizlemek daha kolay olamazdı. Piyasada satılan renkli temizlik kimyasalları konusunda kurnaz olmanız ve kendinizi mahvetmemeniz gerekecek.  Bu ürünlerin tümü , temizlikteki angaryaları ortadan kaldırma konusunda bir sonrakinden daha fazlasını vaat ediyor  . Bununla birlikte, iyi bir doz dirsek gresi ve çok fazla azim olmadan, lekeler devam ettiğinden ve kapağın etrafında bir plak oluşturduğundan, beklentilerinizin karşılanmaması sık görülür.

İnatçı lekeleri, kiri, kireci ve oksidasyon izlerini gidermek için, işte kesinlikle dolaplarınızda bulunan ürünlerle evde çoğaltmak için basit, etkili, ekonomik ve ekolojik bir büyükanne hilesi.

Çelik çatal bıçaklarınızı kaynar su ve kabartma tozu karışımına daldırın. Birkaç dakika etki etmesine izin verin. Ardından yumuşak, temiz bir mikrofiber bezi su ve sirke karışımına batırın. Temizlemek ve yağdan arındırmak için çatal bıçak takımını hafifçe ovalayın. Son olarak su ile durulayın. Bu çok etkili numara, çatal bıçak takımınıza çizik bırakmadan parlaklık kazandıracaktır.

Gümüş çatal bıçak takımınızın parlamasını istiyorsanız alüminyum folyo ile bir tavada kaynatın. Sonra üzerlerine kabartma tozu serpin ve bir süngerle ovalayın. Su ve sirke karışımı ile durulayın.

Paslanmaz çelik çatal bıçak takımınızı düzgün bir şekilde korumak için 3 ipucu

Paslanmaz çelik çatal bıçak takımınızı korumak için işte bazı pratik ipuçları:

  1. Çatal bıçak takımını her zaman iyice durulamak ve her yemekten hemen sonra temizlemek önemlidir. Bu, yiyeceklerin çatal bıçak üzerinde kurumasını ve ona zarar vermesini önleyecektir.
  2. Bulaşık deterjanınızı doğru dozlamayı unutmayın. Çok fazla kullanırsanız çatal bıçak takımınız zarar görebilir. Bulaşık deterjanı, aşındırıcı gücünü azaltmak için sıcak suda seyreltilebilir.
  3. Çatal bıçaklarınızı bulaşık makinesinde yıkamayı seçerseniz, programın sonunda bunları bulaşık makinesinden hızlı bir şekilde çıkarmayı unutmayın. Cihazdan gelen nem ve ısı çatal bıçak takımı için kötüdür.

Artık  paslanmaz çelik çatal bıçak takımınızı  mümkün olduğunca uzun süre temizlemek ve korumak için tüm ipuçlarına sahipsiniz. Size kalmış !

ev