Mutfak lavabosu her zaman su ve sabunla temas halinde olmasına ve yemek artıkları genellikle lavabonun içine girmesine rağmen, bu gerçekten temiz ve parlak kalması için yeterli değildir. Evdeki su çok kireçliyse veya kaseyi temizlemeyi ihmal edersek, kirler ona zarar verir. Ve dünyadaki tüm iyi niyete rağmen, nemli bir sünger veya bez bazı inatçı lekelerden kurtulmaz.

Paslanmaz çelik lavabo nasıl temizlenir?

Soruna gerçek bir alternatif mi? Beyaz sirke kullanımı.

İşte hayatınızı kolaylaştırmak için aşağıda açıkladığımız basit bir yöntem.

beyaz sirke-1

Lavabo temizliği için malzemeler

  • Beyaz sirke
  • Sıvı bulaşık sabunu
  • Karbonat
  • Diş fırçası
  • Küçük bir sünger
  • Kurutma kâğıdı
  • Bir veya iki mikrofiber bez
paslanmaz çelik lavabo

Lavaboyu parlatmak için tarifin hazırlanması

Hazırlamak için lavaboyu iyice durulayın,  mevcut yiyecek kalıntılarını veya diğer kirleri çıkarın.

Duvarlar hala nemliyken, üzerlerine ince bir tabaka kabartma tozu serpin, ardından yüzeyde hafif bir aşındırıcı etkiye sahip olacak bir macun oluşturmak için ellerinizi (eldiven giyerek) birbirine sürtün. Lavabonun her yerinde bu şekilde çalışın, ardından iyice durulayın.

Küvetin içini astarlıyormuş gibi tüm lavaboyu kağıt havluyla örtün, sonra onları iyice sirkeye batırın. Sirkeyi bir sprey kabına koyarak bunu yapmak daha uygundur. Ayrıca sirkeyi bir kaseye dökebilir, kağıdı içine batırabilir ve lavaboya koymadan önce biraz sıkabilirsiniz.

20 dakika bekletin.

Her şeyi içinde çok az sabun çözdüğünüz biraz sıcak suyla durulayın.

Aynı solüsyon (su ve sabun) bir diş fırçası kullanarak musluğu temizlemek için kullanılabilir. Öte yandan, kireçtaşı izleri varsa, sirkeyi orada da etki etmesi için bırakmak gerekecek ve bunu musluğu ıslatılmış kağıtlarla kaplayarak yapmak daha pratik olacaktır.

Durulamadan sonra kuru bir mikrofiber bezle silerek kurulayın ve parlatın.

Bu, denemeye değer basit ve ucuz bir yöntemdir, böylece uzun süre ovalamanıza gerek kalmaz. Farkı kısa sürede hissedeceksiniz!

ev