Yerleri yıkamak için kullandığımız kabı iyice temizlemenin gerçekten ustaca ve çok kullanışlı bir numarası var: Paspastaki tuzdan  bahsediyoruz  . Bu gerçekten harika bir teknik, hadi detaylı olarak görelim!

Paspastaki tuz: neden kullanıyorsunuz?

Evdeki çeşitli temizlik işlerini gerçekleştirmek için bez kullanırken  ,  onları dezenfekte etmeyi unutmamız da nadir değildir. Bu büyük bir hatadır çünkü tam tersi bir etki yaratabilir ve evinizi daha da kirletebilirsiniz.

Paspasta tuz  kullanma etkinliği  tam olarak bu bağlamda yer almaktadır. Bu, paspastaki mikropları ve bakterileri yok etmenizi sağlayan bir işlemdir: evet, çünkü bir yandan paspas çok kullanışlı ve rahatsa, aynı zamanda periyodik olarak sterilize edilmezse bakteri ve mikrop yığını da olabilir.

Paspastaki tuz: nasıl kullanılır

Peki paspasta tuz nasıl kullanılır   ? Öncelikle şunu söylemek gerekir ki, paspası asla kirli suyla dolu kovanın içinde bırakmamalısınız; bu, bir dizi  mikrop  ve bakterinin oluşmasına ve dayanılmaz bir koku oluşmasına neden olur.

Bazıları çamaşır suyuyla, bazıları karbonatla temizler ama bizim tavsiyemiz bunun yerine tuz kullanmanızdır. Bu ucuz ve çok pratik çözüm neredeyse mucizevi görünüyor. Paspasın üzerine bir çorba kaşığı tuz koyun,  kovaya yaklaşık bir litre su ekleyin ve ardından bir saat bekletin  .

Kaba tuz yüzyıllardır yüzeyleri ve nesneleri sterilize etmek için kullanılmıştır. Gerçekte, bakterileri göz açıp kapayıncaya kadar öldüren ozmotik bir etki yaratan, tuz ve suyun birleşimidir.

Tuz, paspas temizliğinde hiç şüphesiz oldukça ekonomik ve pratik bir çözümdür.

Diğer çareler

Daha önce de belirttiğimiz gibi paspası temizlemek için başka çareler de vardır. Örneğin, bazı insanlar  tuza ek olarak birkaç limonun suyunu da döküyor,  ardından paçavraları ve paspasın tamamını birkaç saat suda ıslatıyorlar.

Diğerleri, tuzla birlikte kabartma tozunun etkisinden yararlanmanın yararlı olduğunu düşünüyor  ; çay ağacı yağı gibi infüzyonları ve yağları kullananlar bile var. Antibakteriyel özelliğe sahip olan ve kötü kokuları kısa sürede yok etmeyi başaran özel bir çözümdür. Aynı şekilde ilerleyin, çözeltiyi kovaya dökün ve her şeyin en az bir saat bekletin.

ev