Paspasın üzerine tuz, kesinlikle bu şekilde kullanmıyoruz ama muhtemelen bundan sonra herkesin ortak alışkanlığı haline gelecektir. 

Paspastaki tuz

Her gün yerleri yıkamak için kullandığımız paspasın temizliğinde tuz en etkili çözümlerden biridir .

Paspasın üzerindeki tuz, ne zaman kullanılmalı?

Tamamen sterilize edilmiş bir ev isteyenler, yerleri ve mobilyaları her gün temizler, ancak çoğu zaman temizlik yaparken kullandıkları bezleri temizlemeyi unuturlar . Bu ciddi bir hatadır, çünkü temizlemek için kirli bezler kullanırsanız istemeden zemine daha fazla kir bırakırsınız.

Paçavra

Bunun ne kadar doğru olduğunu doğrulamak için, dezenfekte edilmemiş paspası önceki gün kullandıktan sonra kullanın ve kısa bir süre sonra odaya girin. Teorik olarak taze ve temiz kokması gerekir . Temel olarak oda kokuyor. Yüzlerce kokulu ürünü suya dökebiliriz, durum değişmez.

Evinizde mikrop ve bakterilerin varlığını kesin olarak önlemek istiyorsanız , her kullanımdan sonra kovadan beze kadar her şeyi uygun şekilde dezenfekte etmek iyi bir fikirdir. Paspas çok rahattır, pratiktir, kullanımı kolaydır, az su kullanarak sadece birkaç dakika içinde tüm evi iyice temizlemenizi sağlar. Ama her şey gibi onun da bakıma ihtiyacı var.

Paspasınızı iyice temizlemenin ve bakterileri öldürmenin yolları

Kova, temizlik için her kullanıldığında dezenfekte edilmelidir. İçerisinde asla kirli su bırakılmamalı, tabii ki su tekrar kullanılmamalıdır. Her seferinde sabunlayıp iyice durulayıp ardından dezenfektan dökün .

Şüphesiz beyazlatma etkisi olan, mikropları ve bakterileri göz açıp kapayıncaya kadar ortadan kaldıran çamaşır suyunu büyük miktarlarda kullananlar var . Lekeleri gideren, cilalayan ve yağları gideren bikarbonatı kim kullanır? Özellikle sirke ile birlikte kullanıldığında bu konuda inanılmaz sonuçlar verir.

Döşeme

Ancak mutfakta asla eksik olmayan, faydalı olabilecek ve inanılmaz etkiler yaratabilecek başka bir malzeme daha var. Paspastaki tuz neredeyse mucizevi . Bir kaşık tuzu paspasın üzerine, bir kaşık da bezin üzerine dökün, bir litre su ekleyin ve işiniz bitti.

En az bir saat açık bırakılmalıdır. Açıkçası tuz, ister kaba ister ince olsun, evdeki kötü kokulu çöp konteyneri gibi herhangi bir şeyi temizlemek ve dezenfekte etmek için kullanılabilir.

Su ve tuz dezenfeksiyon için en iyi ev ilaçlarıdır. Eylemleri, bakterileri birkaç dakika içinde öldüren ozmotik güçten kaynaklanmaktadır . Mikroorganizmalar konsantre su ve tuz çözeltisiyle temas ettiğinde dehidrasyon nedeniyle ölürler.

Kovayı ve paçavraları temizlemek için diğer etkili çözümler

Paspastaki tuz, birçok etkili çözümden sadece biridir. Mutfakta her zaman bulunan bir diğer malzeme ise limondur. Bir leğeni sıcak suyla doldurun ve içine iki limonun suyunu dökün . En az birkaç saat boyunca solüsyonun, paçavraların ve paspasın içinde bekletilirler. Daha sonra kuvvetlice durulanırlar . Limon dezenfekte etmenin yanı sıra kötü kokuları da yok eder .

Paspas yıkayın

Limon, bikarbonat ve tuz, antibakteriyel özelliği olan ve aynı zamanda kötü kokuları da yok eden çay ağacı yağı ile birleştirilir . Limon suyunu ve birkaç damla çay ağacı yağını ılık su dolu bir leğene dökün. Her şeyi yarım saat bekletin ve sonra durulayın.

ev