Zemin temizliği, evinizi temiz ve sterilize etmek için önemli bir görevdir. Paspasla nasıl temizleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Paspasın üzerine bir damla koyun

Pek çok ticari ürün zeminleri temizlemek için kullanılabilir, ancak bunlar genellikle çevrenin ve içinde yaşayan insanların sağlığına zarar verebilecek zararlı kimyasallar içerir.

Çam Kokulu Ev Kat: Bunu paspasın üzerine koyun

Çam esansiyel yağı, zemin temizliği için doğal ve etkili bir alternatif olabilir. Çam esansiyel yağı, çam ağacının yapraklarından elde edilir. Taze, narenciye kokusuna sahiptir ve antimikrobiyal, antiseptik ve dezenfektan özelliklere sahiptir. Bu özellikler onu mükemmel bir zemin temizleyici yapar . Ve devam etmek için basit bir paspasa ihtiyacınız var.

Paspas zeminleri için çam esansiyel yağı

Bu esansiyel yağ ile zeminleri temizlemek farklı teknikler kullanılarak mümkündür. En basitlerinden biri , yerleri temizlemek için kullandığınız suya birkaç damla çam esansiyel yağı eklemektir .

Bu, zemini dezenfekte etmeye ve eve taze bir koku vermeye yardımcı olur. Alternatif olarak, çam esansiyel yağı, sirke ve su kullanarak ev yapımı bir temizlik solüsyonu oluşturabilirsiniz.

Bu solüsyonu oluşturmak için 1/4 fincan beyaz sirkeyi bir litre suyla karıştırın ve birkaç damla çam esansiyel yağı ekleyin.  Bu solüsyon parke , linolyum veya karo zeminleri    temizlemek için kullanılabilir .

Ayrıca çam esansiyel yağı ile zeminleri etkili bir şekilde temizlemek için, temizliğe başlamadan önce fazla kir ve tozu temizlemek için bir süpürge veya elektrikli süpürge kullanmak önemlidir.

Ardından, temizleme solüsyonunda bir paspas veya süngeri ıslatın ve tüm alanları kapladığınızdan emin olarak yerleri silin. Bu işlem bir hafta boyunca parlak bir zemine sahip olmanızı sağlar.

parke temizliği

Bu çam esansiyel yağı ile zemini temizledikten sonra, üzerinde yürümeden önce tamamen kurumasını bekleyin. Bu, yüzeyin kayganlaşmasını önleyecek ve düşme riskini azaltacaktır.

Çam esansiyel yağı, doğal bir oda spreyi yapmak için de kullanılabilir . Kötü kokuları gidermek için birkaç damla çam esansiyel yağını suyla bir sprey şişesinde karıştırın ve odanın etrafına püskürtün .

Ekolojik seçim

Çevre dostu ev temizlik ürünleri seçmek birçok nedenden dolayı önemlidir. İlk olarak, geleneksel temizlik ürünleri genellikle insan sağlığına ve çevreye zararlı kimyasallar içerir.

Bu maddeler cilt tahrişine, solunum problemlerine , göz hasarına neden olabilir ve yutulması halinde toksik olabilir. Ayrıca, bu maddelerin birçoğu kullanım ve bertaraf işlemi sırasında çevreye salınabilir.

Evin ekolojik temizliği

Çevre dostu temizlik ürünleri ise genellikle çevreye veya insan sağlığına zarar vermeyen doğal, biyolojik olarak parçalanabilen bileşenlerden yapılır . Ayrıca, genellikle geri dönüştürülebilir veya kompostlanabilir malzemeler kullanılarak sürdürülebilir bir şekilde paketlenir ve böylece çevresel etki azaltılır.

Ev temizlik ürünleriyle ekolojik seçimler yapmak aynı zamanda ekosistemin sağlığının korunmasına katkıda bulunmak ve insan faaliyetinin gezegen üzerindeki etkisini azaltmak anlamına da gelir.

Ek olarak, genellikle birden çok amaç için kullanılabildikleri ve geleneksel ürünlerden daha uzun süre dayanabildikleri için çevre dostu ürünler kullanmak paradan da tasarruf edebilir .

Sonuç olarak, evde zemin için esansiyel yağ gibi ekolojik temizlik ürünleri seçmek, insan sağlığını ve çevreyi korumanın önemli bir yoludur ve daha sürdürülebilir bir yaşam tarzına doğru atılan bir adımı temsil eder.

ev