Pişirmeyi bitirdikten sonra patatesleri haşlamak için su ile ne yapabiliriz? Pek çok, çok yararlı şeyler.

Bir tencerede haşlanmış patates

Patatesleri haşlamak için kullanılan su çok değerli olabilir ve evde binden fazla kullanım alanı vardır. Sadece mutfakta değil diğer konularda da. Bunu yapabileceğimiz çeşitli kullanım alanları vardır, bu yüzden onu atmamak ve anlatacağımız yollardan birinde kullanmak her zaman iyi bir fikir olacaktır.

Aslında patatesleri haşlamak için kullanılan su o kadar çok amaca hizmet edebilir ki, patatesleri süzdükten hemen sonra onu atmak gerçekten utanç vericidir. Hem son derece ekonomik olmadığı hem de evde ortaya çıkabilecek çeşitli durumları akıllıca çözmemize olanak sağlayacağı için asla yapılmaması gereken bir israf.

Bu iki yönün de üstesinden gelebilmek için fırsat ortaya çıkarsa, bundan faydalanmak ve mümkün olan maksimum avantajı elde etmek şarttır.

Patates haşlamak için su, nasıl geri dönüştürülür: hadi bu şekilde yeniden kullanalım

Su dolu bir tencerede patates

İyice soğumasını bekledikten sonra bitkileri sulamak için kullanabiliriz . Önemli olan, içinde kesinlikle tuz bulunmaması gerektiğidir, aksi halde bitkilerimizin ölmesine neden olabilir.

BU İÇERİĞİ DE BEĞENEBİLİRSİNİZ: Saç tokaları: evde beklemediğiniz kullanımlar | Gözlerine inanamayacaksın

Patatesleri pişirdiğimiz su, soğuk ve tuzsuz olduğunda nişasta ve diğer besinler açısından zengin olacak ve bu da evi süslediğimiz sebzelerimiz için çok faydalı olacaktır.

BU İÇERİĞİ DE BEĞENEBİLİRSİNİZ: Cam üzerindeki çizgilere elveda: onları bu “güç karışımı” ile temizleyin ve anında büyük bir fark göreceksiniz.

Ya da öğle yemeğini bitirdikten sonra bulaşıkları kendimiz yıkayabiliriz. Çatallar, bıçaklar, kaşıklar, çay kaşığı, çatallar, bardaklar ve boyutu küçük olan ve onu tutabilecek bir tencereye sığabilecek her şey fazlasıyla iyidir.

BU İÇERİĞİ DE BEĞENEBİLİRSİNİZ: Koku tüm mahallede hissedilecek: mükemmel çamaşır yıkamak için bu numarayı kullanın

Ve son olarak, patates pişirme suyu harika bir cilt bakımı malzemesi olabilir. Yüzünüzü bununla durulamak, daha pürüzsüz ve parlak olmasına yardımcı olur. Yüzümüze hafifçe vurarak kullanmak için aynı suya batırılmış makyaj temizleme pamuğuna ihtiyacımız olacak.

TELEGRAM KANALIMIZA ABONE OLMAK, VİDEOLARIMIZI VE HİKAYELERİMİZİ  INSTAGRAM VE TİKTOK’TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

 

Bu işlem tamamlandıktan sonra, etki etmeye bıraktıktan birkaç dakika sonra musluk suyuyla duruluyoruz. Bu, vücudun kızarıklık, kaşıntı ve benzerlerine maruz kalan kısımlarında bile uygulamaya konabilecek mükemmel bir çözümdür.