Barış Zambak çok yaygın bir bitkidir ve herkes tarafından gerçekten sevilir. Ancak her bitki gibi bakıma ihtiyacı vardır. Sağlıklı bir şekilde büyümesi için çok az kişinin bildiği basit bir numarayı uygulamanız gerekiyor. Tamamen doğal olan bu yöntemle Barış Zambakının içi yeşil yapraklarla dolacak: hadi nasıl yapacağınızı öğrenelim, sonuca siz de şaşıracaksınız. 

Spathiphyllum olarak da adlandırılan barış zambağı, son derece zarif ve zarif bir bitkidir, aslında genellikle mağazalara, ofislere veya apartman dairelerine yerleştirilir. Yaprakları çok yeşil ve çok parlaktır. Öte yandan çiçekler kremsi beyazdır.

Parlaklık vermek için mükemmeldir, aslında bir odada olduğunda çok fazla dinginlik de verir. Ancak onu her zaman mükemmel sağlıkta tutmak için bazı önlemler almanız gerekir. Hem yapraklara hem de çiçeklere parlaklık ve parlaklık verecek basit bir numarayı uygulamaya koymanın gerekli olduğunu herkes bilmiyor . Artık onsuz yapamayacaksınız: nasıl yapılacağını öğrenelim.

Zambak barışı, sağlıklı ve bereketli büyümesi için tüm önlemler

Bitkinin herhangi bir toprağı gibi, Gigio della pace’in bile her zaman nemli bir toprağa sahip olması gerekir, bu şekilde kökler çürümez, ancak her zaman iyi beslenmelidir. Kil veya perlit gibi iyi drene olan bir toprak seçmek de önemlidir .

Saksı söz konusu olduğunda, çok büyük olmayan bir saksıya ihtiyaç duyulur, ancak bitkinin en az iki yılda bir saksısının değiştirilmesi gerekir. Ayrıca beslenme de önemlidir, tam da bu nedenle çok sık veya en azından toprak kuruduğunda sulanmalıdır.

barış zambakları

Bir barış zambağı çok fazla tedaviye ihtiyaç duymaz , ancak bazen su onun gelişmesi için yeterli değildir. Tam da bu nedenle, ona parlaklık ve parlaklık kazandıracak küçük bir numara benimsemek gerekiyor. Sonucu görür görmez şaşıracaksınız, artık onsuz yapamayacaksınız: nasıl yapılacağını öğrenelim.

Peace Lily sadece bu sıvı ile sağlıklı ve parlak

Zambakımıza bakmak için ev yapımı bir bileşik yapmamız gerekecek. Prosedür gerçekten kolay ve hızlıdır. Bir kaba bir litre su, 200 ml şekersiz kahve ve bir kaşık öğütülmüş tarçın dökmeniz gerekecek. Karıştırın ve solüsyonu en az 3 saat dinlendirin 

barış zambağı dik

Ardından sıvıyı süzün ve başka bir kaba koyun. Son olarak, Peace Lily’nizi bu bileşikle sulamak için kullanın. Birkaç gün içinde bitkinin her geçen gün daha da geliştiğini göreceksiniz. Yapraklar ve çiçekler, parlak renklerle parlak ve parlak bir şekilde geri dönecek.

Daha güçlü bir etki için bir buharlaştırıcı kullanın ve işlemi birkaç kez tekrarlayın. Sıvıyı barış zambakının yaprakları ile gövdesi arasına püskürtün. Sonuç sizi suskun bırakacaktır.