Size izin veriyoruz, pencere bakımı kolay bir iş değil. Sonuçta bu, istenen sonucu elde etmek için iyi ürünlerin kullanılmasının yanı sıra biraz hassasiyet gerektiren bir iştir. Ancak cam yüzeyler tüm dikkatinizi çekiyor gibi görünse de, pencere çerçeveleri genellikle gözden kaçar. Bununla birlikte, ikincisi her türlü kiri toplama eğilimindedir. Bu nedenle ve zorlanmadan temizleyebilmek için belirli bir bileşenin kullanılması önerilir.

Pencere  temizliği  yorucu olabilir, ancak bazen bu işlemin o kadar da zor olmadığını anlamak için doğru temizleme tekniğini öğrenmeniz ve doğru ürünlerle birleştirmeniz yeterlidir. Bu, çoğu ev ürünü kadar pahalı olmaktan uzak, basit bir bileşen yardımıyla temizliğini yeniden kazanabilen pencere çerçeveleri için geçerlidir.

Güzel bir bahçeye bakan temiz pencere

Büyükannenin pencere çerçevelerini hızlı bir şekilde temizleme hilesi

Söz konusu mucize ürün, en iyi ev temizlik ürünlerinden biri olarak kabul edildiğinden kutsal bir üne sahiptir. Birçok yüzeyde kendini kanıtlamış olan bu çok amaçlı ürün   , sararmış ve kirlenmiş pencere çerçevelerinde  de aynı derecede etkili olacaktır . Tahmin ettiniz, bu sodyum bikarbonat.

Karbonat

Bu ekonomik ürünü kullanmak, kir ve sarımsı lekeler üzerinde temizleme ve beyazlatma faydalarından en iyi şekilde yararlanmak için kabartma tozu ve ılık su karışımı yapmanız yeterlidir  .  Elde edilen macunu, camlara zarar vermemek için yumuşak, tüy bırakmayan bir bez üzerine uygulayın. Ardından tüm çerçeveyi ve hedeflenen alanları bir bezle silin ve birkaç dakika etki etmesi için bırakın. Son olarak, her şeyi suya batırılmış, önceden sıkılmış bir bezle silin ve kurumaya bırakın.

Bu çözüm PVC pencere çerçevelerinde etkiliyse, alüminyum veya ahşap çerçeveleri badanalamak için de kullanabileceğinizi bilin. İkincisi için, kullanılmış bir diş fırçasıyla hafifçe ovalayın .

Soda kristalleri, pencere çerçevelerinizi beyazlatmak için ekonomik ve ekolojik bir alternatif

Soda kristallerinin kullanımına dayalı bir başka numara  , pencerelerinizin çerçevelerini,  özellikle PVC’den yapılmış olanları beyazlatır ve kir lekelerini ortadan kaldırır .

Kullanmak için bir kaba su dökerek başlayın ve ardından içinde  2 yemek kaşığı soda kristali seyreltin. Ardından elde edilen solüsyona bir bez batırın ve camlarınızı bununla temizleyin. Nemli, hafifçe sıkılmış bir bezle durulamadan önce birkaç dakika bekletin. Pencereleriniz parlaklığını hızla geri kazanmalıdır.

Pencere çerçevelerinizi beyazlatmak için beyaz sirke ve sabunlu su tekniği

Başka bir teknik , sıcak sabunlu su ve beyaz sirkeye  dayalı  olarak pencere çerçevelerinize parlaklığı geri kazandıracaktır  . Pencere çerçevesine zarar verme riski olmayan etkili, ucuz bir karışım.

Bulaşık deterjanı, Marsilya  sabunu veya siyah sabun olabilir, seçtiğiniz ürüne göre  bir bardak beyaz sirke ekleyerek sabunlu su çözeltisi hazırlayarak başlayın, ardından elde edilen çözeltiyi bir sprey şişesine dökün.

Çerçeveleri temizlemeden önce, üzerine sabunlu su karışımı püskürtmeden önce tozunu almayı unutmayın. 5 dakika bekletin ve ardından silmek için yumuşak bir bez kullanın.

Pencere çerçevelerinizi hafifletmek için soğan tekniği

soğan soyma 

Yöntem şaşırtıcı görünebilir, ancak daha az etkili değildir. Bunun için birkaç parça doğranmış soğanı dökeceğiniz bir kova su hazırlayın   ve 10 dakika bekletin. Daha sonra bir süngeri bu solüsyona batırın ve ardından camlarınızın üzerinden geçirin.

Bu ipuçları, pencere çerçevelerinizin parlaklığını ve beyazlığını korumak için düzenli temizliğin bir parçası olarak faydalı olacaktır.

ev