Bu içerikle bir daha tek bir sivrisinek bile göremeyeceğinizi biliyor muydunuz? Pencerelere koyun ve sonuçların ne olduğunu göreceksiniz! Hangi madde olduğunu ve nasıl kullanılacağını öğrenelim!

pencerelerdeki bileşen

Sivrisinekleri uzak tutmak çok az zaman alır ve etkili olduğu için tek bir bileşenle çok kolaydır. Hangi içerikten bahsediyoruz? Esas olarak sivrisineklerin uçup gitmesine neden olan citronella, ama burada kullanabileceğiniz diğer ilaçlar da var, ne olduklarını öğrenelim!

Sivrisinek

Sivrisinekler de yazla birlikte gelir

Yaz geldi ve beraberinde sıcaklar da geldi. Açıkçası güzel bir mevsim, plaja gitmek ve güneşin tadını çıkarmak, açık havada olmak ve dinlenmek , yürüyüş yapmak ve çok daha fazlası için ideal. Yaz aynı zamanda evleri havalandırmak, pencereleri güneşle ısıtmak için açık tutmak için mükemmeldir, ancak aynı zamanda dezavantajları da vardır.

Aslında, sıcaklık ve yüksek sıcaklıklar ile sivrisinekler kaçınılmaz olarak gelir. Bu çok sinir bozucu böcekler ısırır ve genellikle ciltte çirkin izler bırakır , bu nedenle saldırıya uğramaktan kaçınmak daha iyidir. Ama çok fazla olduğunda ve onları uzak tutmak kolay olmadığında ne yapmalı? Eve girmek yerine dışarı çıkmalarını sağlamak için ne kullanmalı?

Pencereleri açık bırakarak içeri girmeleri kolaydır , ancak etkili yöntemler kullanarak pencereleri açıp sakin kalmaları mümkündür. Sivrisineklerden kurtulmak ve eve girmelerini engellemek için hangi malzemeleri kullanacağımıza bir göz atalım.

Citronella sivrisineklere karşı mükemmeldir

Yoğun bir yeşil renge sahip olan bu bitki, her yere hoş bir koku yayar. Pencerelerin yanına konumlandırılarak sivrisinekleri uzak tutmanıza ve açık olsalar bile kendinizi sakin hissetmenize olanak tanır.

Piyasada birçok ürün var ve akşamları sivrisinekleri kovmak ve aynı zamanda bir atmosfer yaratmak için yakmak için citronella spreyleri, çubukları ve citronella mumları bulabilirsiniz .

Daha sonra sitronella bitkisi yetiştirmek istiyorsanız, nemli toprakta iyi yetiştiğini ve su durgunluğunu önleyerek düzenli olarak sulanması gerektiğini bilmelisiniz. Bitkinin iyi büyümesi ve uzun süre dayanması için gübrelemeyi unutmayın.

Citronella mumları

Spiraller sivrisinekleri kovuyor

Spiraller bile sivrisinekleri uzak tutmak için etkilidir ve faydalarından yararlanmak için onları açmanız yeterlidir . Her spiral açıldıktan hemen sonra hareket eder ve ayrıca uzun süre dayanır. İstenen sonuçları elde etmek için bazılarını açık tutmak yeterlidir.

Spirallerin hareketi genellikle hızlıdır , kullanıma hazırdır ve sonunda bir çakmakla yakılmalıdır. Söndüğünde alev söner ve sağlığa zararlı olmayan ama kesinlikle sivrisinekleri evinizden uzak tutan hassas bir duman dizisi yayan küçük bir kor bırakır. Spiraller birkaç metre içinde dış mekanlarda kullanılabilir ve sivrisinekleri korkutur, aynı zamanda kaplan sivrisineklerini ve ısırıkları genellikle çok tehlikeli olabilen diğer rahatsız edici böcekleri de korkutur.

Etkili sivrisinek önleyici Deet
Deet adlı bir madde içeren sivrisinek önleyici ürünler de vardır. Etkili bir kovucu olarak bilinen ve sivrisinekleri kovmak için yaygın olarak kullanılan bir maddedir . Çeşitli sivrisinek önleyici ürünlerde aktif madde olarak kullanılır, çeşitli konsantrasyonlarda kullanılır.

Kovucu özelliği kene, pire, at sineği gibi diğer haşereler üzerinde de etkilidir ve ciltteki etkisi 8 saate kadar sürer. Ancak, sık sık dışarıdaysanız, etkinliğini göstermek için iki veya üç kez bile uygulamanız önerilir. Deet şüphesiz çalışır ve uygulamadan birkaç saat sonra sivrisinekler kovucunun kokusunu aldıkları için yaklaşamazlar bile.

Ancak daha önce de belirtildiği gibi, daha dirençli sivrisineklerin ısırmasını önlemek için üç saat sonra tekrar uygulanması tercih edilir. Bu sayede sivrisinek ısırıklarının kurbanı olma korkusu olmadan dışarıda ve hatta evin pencereleri açıkken bile kalmak mümkün!

ev