Pencereleri iz bırakmadan temizleyin: sıcak suda sadece bir çay kaşığı!

Ev işleri sırasında, pencereleri can sıkıcı çizgiler oluşturmayacak şekilde temizleyebilmenin hiç de kolay olmadığı iyi bilinmektedir.

Ne yazık ki, pencereleri temizlerken parlak ve net bir şekilde iz bırakmayan bir sonuç elde etmek genellikle her zaman mümkün değildir.

Ancak, bu sorunu çözmenize yardımcı olacak uygun maliyetli ve aynı zamanda etkili bir yöntem var.

Bu ev yapımı yöntem sayesinde pencerelerdeki çizgilere elveda diyebilirsiniz.

Bu yöntem hakkında bilgi edinmek ve ne yapılması gerektiğini anlamak için kesinlikle okumaya devam etmelisiniz.

 

Pencereleri iz bırakmadan temizleyin: sıcak suda sadece bir çay kaşığı!

Bu süper etkili yöntemi keşfetmeden önce, birkaç şeyi vurgulamak gerekir. Pencerelerinizi düzgün bir şekilde temizlemenizi önerecek ilk şey, kendinizi ayda en az 1 kez onlara adamaktır.

Ayrıca cama çarpan güneş ışınlarına da çok dikkat etmelisiniz. Aslında, halelerin oluşmasının ana nedenlerinden biri budur. Bunun nedeni, güneşin ısısı nedeniyle kullanılan deterjanın buharlaşma eğiliminde olmasıdır.

Ayrıca, gerçek temizliğe geçmeden önce camların tozunu almayı unutmamalısınız. Bu sayede temizleyici kullanımı sırasında toza karışmayacaktır.

Ayrıca camları nasıl temizlediğinize de çok dikkat etmelisiniz. Aslında, iyi bir iş bulmak için onları nazikçe ve çok fazla baskı uygulamadan ovalamanız gerekir. Özen ve nezaket göstererek hasardan kaçınacaksınız ve gözlükler mükemmel olacaktır.

Bu noktada geriye kalan tek şey, pencereleri iz oluşturmadan temizlemenin etkili çaresini keşfetmektir.

Aşağıdan okuyun ve ne yapacağınızı öğrenin.

Pencereleri temizleyin: İşte çizgilerden nasıl kurtulacağınız. Kendin Yap sırrını keşfedin.

Mükemmel pencere temizliğinin sırrı gerçekten çok basit.

Çok fazla ürün kullanmak zorunda değilsiniz ancak sadece 1 litre sıcak su ve 1 çay kaşığı bulaşık deterjanı kullanmanız yeterli.

İşte yapmanız gerekenler.

Bu olağanüstü ev yapımı temizleyiciyi yapmak için bir kaseye sıcak su dökmeniz ve bulaşık deterjanı eklemeniz gerekir. Daha sonra deterjan suda eriyene kadar karıştırmanız gerekir.

Daha sonra mikrofiber bezinizi bu karışımla ıslatın ve camların üzerine silin. İsterseniz gazete de kullanabilirsiniz.

Mikrofiber bezi uygulamadan önce, karışımın içinde ıslatmanız ve elleriniz arasında iyice sıkmanız gerekir. Daha sonra kiri çıkarmak için yukarıdan aşağıya doğru hareketler yaparak camın üzerinden geçirmeniz gerekir.

Bundan sonra, kalıntıları gidermek için tekrar sıkmanız ve tekrar pencerelerin üzerinden geçirmeniz gerekecektir.

Bu işlem tamamlandıktan sonra tek yapmanız gerekenkuru bir mikrofiber bez kullanarak camı kurutmak ve yukarıdan aşağıya doğru silmek.

Halelerin oluşmasını önlemek için, güneş ışınları pencereye vururken pencereleri asla temizlememelisiniz. Ayrıca, asla aşındırıcı veya pürüzlü süngerler kullanmamalısınız çünkü bunlar pencereleri onarılamaz şekilde bozabilir.

Son olarak, asla soğuk su kullanmamanızı hatırlatırım. Bunun nedeni, sıcak suyun daha fazla yağ giderme gücüne sahip olması ve deterjanları çok daha kolay çözebilmesidir.

Tüm bu küçük hileleri ve bu özel ve ucuz karışımı kullanarak, pencereleriniz herhangi bir iz bırakmadan parlayacak.

İyi temizlik.

ev