Pencereleri temiz tutmak göz korkutucu bir görev gibi görünebilir. Toz ve kir, görünümü etkileyebilir ve bu nedenle tüm evin görünümünü etkileyebilir.

Zorlu olan, pencereleri temiz tutarken pırıl pırıl pırıl pırıl yapmaktır. Bu hile ile görev daha kolay ve daha hızlı olacaktır.

Cumba

Uzun süreli temizlik için pencere temizleme teknolojisi

Yapacağınız ilk şey , pencere çerçevelerini ihmal etmemeye özen göstererek toz ve kiri temizlemek için normal yıkama yönteminizi kullanmaktır. Yüzey temizlendikten sonra camı uzun süre temiz tutmak için bu numarayı kullanın.

– Pencerelerin parlaklığını korumak için gliserin hilesi

Bir damla bitkisel gliserin

Pencerelerinizin parlaklığını   korumak ve kirle savaşmak için gliserin ve naylon külotlu çorap kullanın. Eski, kullanılmış, hafif nemli taytları alın ve gliserinle ıslatın. Ardından, kir birikintilerine karşı daha az geçirgen hale gelmesi için cam yüzeyinizi nazikçe ovalayın .

Parlatma ucunu kullanmadan önce camları temizleme yöntemleri nelerdir?

Açıkçası, camlarınızı yıkama sürecinde yıkama yönteminiz belirleyicidir. En etkili teknikler, en zorlu kirleri çıkarmanıza yardımcı olabilir ve yalnızca kilerinizde tekrarlanan malzemelere güvenebilir .

– Limon suyuyla camlarınızı yeniden parlatın

Günlük ev ürünleri arasında limon suyu, kabartma tozu ve beyaz sirkenin yanında olağanüstü temizleyiciler olarak bulunur. Limon suyu, pencereler başta olmak üzere her türlü yüzeyde leke çıkarıcı, kireç çözücü ve yağ çözücü görevi gören çok amaçlı bir bileşendir.

Mutfak yüzeyinde limon

Bunları bu güçlü temizlik maddesiyle temizlemek için sıcak suya batırılmış  gazete  kağıdına uygulayın ve ardından cam yüzeye sürün. Kağıdın emiciliği de lekelerin çıkarılmasına katkı sağlar, işlem etkilidir. Kurutmanıza veya durulamanıza gerek kalmayacak.

– Pencerelerinizi beyaz sirke ile parlatın

Pencereler aynı zamanda ünlü parmak izlerinin, kirle temas eden yağmur suyunun, atmosferin ve çıkarılması zor olan daha birçok lekenin sahnesidir. Kısmen dezenfekte edici ve leke çıkarıcı özellikleri sayesinde beyaz sirkeyi anında parlatmak için kullanabilirsiniz. Çeyrek litre sirkeyi dörtte üç litre suya dökün, ardından çözeltiyi bir sprey şişesine dökün. Temizleyicinizi doğrudan uygulama yapılacak cam yüzeylere püskürtün ve ardından bir süngerle ovalayın. Camı kurulamak için temiz bir bezle silmeniz yeterlidir ve temiz, iz bırakmayan bir yüzey elde edersiniz.

Pencere temizliği bir angarya olsa da, bu hilelerle pencerelerinizin ne kadar parlak olduğunu keşfetmek, bu sıkıcı görevden çekinmemenizi sağlayacaktır.

ev