Pencerelerin köşelerine biraz kabartma tozu koyarak beklenmedik faydalar elde edersiniz: görmek inanmaktır.

Pencerelerin köşelerinde kabartma tozu

Evde eksik olması pek mümkün olmayan pek çok unsur arasında, kabartma tozu, birçok faydası göz önüne alındığında, şüphesiz dolapta her zaman bulunması gerekenlerden biridir. Sodyum bikarbonatın çeşitli kullanımları arasında, giysilerin temizlenmesi ve evin çeşitli yüzeylerine parlaklığın geri kazandırılması olasılığı da vardır.

Kabartma tozunun pencere pervazlarını iyice temizlemek için de kullanılabileceğini belki herkes bilmiyor : aslında, bu beyaz toz özellikle yaz aylarında can sıkıcı bir sorunu ortadan kaldırabilir.

Kabartma tozu yaz aylarında çok faydalıdır: İşte nedeni

Peki pencerelerinizin köşelerine kabartma tozu dökerseniz ne olur? Kabartma tozu, pencere köşelerine doğru uygulandığında böcekleri öldürür. Bu bileşen, pencere kenarlarına yeterli miktarda karbonat dökerek, sıcak aylarda çoğalan karıncaların ve çeşitli böceklerin (özellikle sineklerin) evimizden oldukça uzak durmasını sağlayacaktır . Alternatif olarak, aşağıdaki bileşenleri bir sprey şişesinde karıştırarak bir solüsyon hazırlamak da mümkündür.

Pencere pervazlarını temizleyin

Tek ihtiyacınız olan bir çay kaşığı kabartma tozu, dört yemek kaşığı zeytinyağı ve 50 cl su. Karıştırdıktan sonra, çözelti pencerelerin köşelerine püskürtülmeden önce karıştırılır. Böceklerden korunmak için denizliklere uygulanacak diğer doğal ürünleri de kullanabilirsiniz .

Örneğin limon, karıncaları uzak tutabilir. Dezenfektan ve temizleme etkisinin yanı sıra, limon inanılmaz bir doğal böcek kovucudur. Bir limonu dilimledikten sonra, pencerenin yakınına birkaç dilim (hatta yarısını) koyun. Narenciye istenmeyen misafirleri uzak tutacak ve evin içine hoş bir koku yayacaktır. Sinekleri ve sivrisinekleri uzak tutmak için narenciye kabuğunu doğrudan pencere kenarlarına koyarak da kullanabilirsiniz.

Böcekleri evinizden uzak tutmak için bir başka temel bileşen de beyaz sirkedir. Bu ürün aslında sivrisinekler ve sinekler için iyi bir kovucu olduğunu kanıtlıyor: etkilerini hemen görmek için bir bardak beyaz sirke doldurun ve pencerenin yanına koyun.

Böcekleri uzak tutmak: diğer tüm çözümler

Lavanta bile böceklere karşı bir müttefik olarak kullanılabilir: Bu element özellikle örümceklere (aynı zamanda güvelere, sineklere, sivrisineklere ve pirelere karşı) karşı zorlu görünmektedir. Onları evden uzak tutmak için pencere kenarlarında lavanta çiçeği buketleri düzenleyebilirsiniz: alternatif olarak lavanta esansiyel yağı kullanabilir ve evin içine yayabilirsiniz.

böcek lavanta

Son olarak, nane böcekleri savuşturmayı başaran başka bir elementtir. Aslında, çoğu böcek bu otsu bitkinin kokusundan derinden nefret eder: güveleri, karıncaları, sivrisinekleri, sinekleri ve örümcekleri korkutmak için pencere kenarlarına veya terasınıza biraz koyun . Kısa sürede evde artık istenmeyen misafiriniz olmayacak.

ev