Bunu pestisitlerden kurtulmak için çilekleri yıkamak için yapıyorum

Ayrıca bu yıl korkunç düzine olan Kirli Düzine piyasaya sürüldü: Çevre koruma konusunda aktif olan kar amacı gütmeyen bir Amerikan kuruluşu olan Environmental Working Group’un kısaltması olan EWG, mevcut pestisit miktarını belirlemek için meyve ve sebzelerin sıralamasını hazırladı.

Çilek altın madalya aldı ve kirli düzine 2023’te birinci oldu. Ne yazık ki, geleneksel ve organik olmayan mahsullerden geliyorlarsa, doğaları gereği sünger gibi emme eğiliminde olan kimyasal katkı maddeleri ile muamele edilirler.

Aslında, koruyucu bir cilde sahip olmadıklarını düşünmeliyiz, bu nedenle hiçbir şey onları parazitlerin veya toksik maddelerin saldırısından korumaz.

Ancak onlardan vazgeçmek mümkün değildir: Potasyum, manganez, folik asitC vitamini, kalp ve cilt sağlığı için çok faydalı olan antioksidanlar içerirler. Kısacası, vücut için her derde devadırlar.

Tek bir çözüm var: iyice yıkayın! Emin! Ancak tüm kirletici kalıntıları ortadan kaldırdığınızdan nasıl emin olabilirsiniz? Size açıklayabilir miyiz?

Bunu pestisitlerden kurtulmak için çilekleri yıkamak için yapıyorum

Çilekleri tüketmeden önce mutlaka yıkayın. Önceden yapmayın! Onları çok iyi kurutsanız bile, nem çürümelerini hızlandırır.

Bununla birlikte, pestisitleri ortadan kaldırmak için en az 3 prosedür vardır (bunların yokluğundan ancak organik ürünler satın alarak veya kendimiz yetiştirerek emin olabiliriz!), en az <> tane vardır.

Birincisi su ve tuz kullanımını içerir: bir çay kaşığı ılık bir kapta eritin ve tamamen soğumaya bırakın, ardından çilekleri iki dakika bekletin, ardından musluk jeti altında durulayın. Bu çözüm aynı zamanda onları sivrisineklerden ve böceklerden kurtarmanıza da izin verir.

Ancak tek yol bu değil: kırmızı şarap ve sirke karışımı da yapabilirsiniz. Bir bardak suyu ikiye bölün ve yaklaşık on dakika bekletin. Hafif alkollü asit çözeltisi, toksik maddelerin varlığını tamamen önleyecektir.

Son olarak, çilekleri su ve kabartma tozu ile yıkamak için bir yöntem de vardır: her litre su için bir çorba kaşığı yeterlidir. Meyveyi bir kaseye koyun ve yaklaşık 15 dakika dinlendirin. Sonra bunları tek tek durulayın ve sapı sadece kuruduktan sonra çıkarın!

Unutmayın ki bu operasyonların hiçbiri zaman kaybı değil, sağlığa yapılan bir yatırımdır!

ev