Pirinç sadece yazın ve kışın lezzetli yemekler hazırlamanıza olanak tanıyan mükemmel bir yiyecek değil, aynı zamanda daha fazlasıdır.

Dolaptaki pirinç

Evde binlerce kez faydalı olabilir, kırışıklıklara karşı bir çaredir , aslında diğer doğal malzemelerle birlikte birçok yüz maskesi hazırlamak için kullanılabilir.

Ya da çekmece ve dolaplardaki kötü kokuları gidermek, böylece çamaşırların taze, hoş kokulu ve temiz kokmasını sağlamak bir büyükanne hilesi olarak mükemmeldir .

Nem dolu dolaplar ve maliyeti yüksek ama hiçbir işe yaramayan çözümler

Her evin dolapları günlerce kapalı kalır, sadece dışarı çıkmak için gerekenleri aramak için açılır ve hemen ardından kapatılır Hava değişiminin olmaması nedeniyle, herhangi bir kapalı mobilya parçası, küf kokusunu belli belirsiz anımsatan hoş olmayan bir koku ile içerdiği şeye nüfuz etme eğilimindedir.

Yepyeni giysiler bile kötü kokabilir ve en hafif tabirle utanç verici durumlar yaratabilir . Genellikle aklımıza gelen çözüm poşetler ve gardırop parfümeridir. Evet, doğru ama geçici olarak durumu çözüyorlar çünkü o güzel kokuyu salıp etkisini bitirdikleri anda koku eski haline dönüyor ve biz de kendimizi eski halimizde buluyoruz.

Nemli ve küflü kokulara benzersiz çözüm olarak pirinç

Ama sorun yok, korku yok, bu soruna sonsuza kadar veda edebilirsiniz , kötü kokular numaralanır ve para harcamanıza bile gerek kalmaz. Bu andan itibaren çamaşırlar kokulu poşetler sayesinde değil, pirinç sayesinde kokmaya başlayacak. Ne kadar tuhaf görünse de durum tam olarak böyle.

Pirinç, suya düşen cep telefonları için bile cankurtarandır çünkü özellikleri, suyu emmesini ve mümkün olduğunda hasarı sınırlamasını sağlar. Bunun dışında nem alma görevi görür ve havada bulunan nemi gevşetir .

Bu yüzden, bir iple kapanan basit kanvas çantalar veya gardırobun alt kısmına yerleştirilebilecek, biraz yer olan bir kase alın .

Nemi ortadan kaldırmak için dolabın içindeki pirinç nasıl düzenlenir?

Bazı organze torbaların içine en fazla 40 gram pirinç tanesi koyun. Nemi alınacak odanın büyüklüğüne göre pirinç miktarı değişir. Çantalar , oda spreyleri yerine askıların arasına veya çarşafların arasına yerleştirilebilir .

Dikkatsizlik nedeniyle devrilmemesi için kase korunaklı bir köşeye yerleştirilmelidir. Tavsiyelere uyduktan sonra birkaç gün içinde etkilerini görmeye başlayacaksınız, birkaç gün bile kötü kokunun tamamen kaybolması için yeterli olacaktır.

Kasedeki veya torbalardaki pirincin, nemi emdiği için etkisi önemli ölçüde yavaşlayacağı için en geç 15 gün içinde değiştirilmesi tavsiye edilir .

Dolaplarda nem oluşmasının önlenmesi, nasıl önleneceği

Artık dolaplardaki neme bir çözüm olduğunu biliyoruz ancak bu, en kötü alışkanlıklara teslim olmak anlamına gelmiyor Dolapların içinde nem oluşmasını önlemek için kıyafetlerinizi içine yerleştirmeden önce kurutmanız iyi bir fikirdir. Aynı şey havlu ve nevresimler için de geçerli.

Dolapların içine asla kirli nesneler veya terden ıslanmış ayakkabılar yerleştirilmemelidir . Bunlar ahşabın kolayca emdiği kötü kokuyu açığa çıkarır ve daha da kötüsü mantar ve küfün çoğalmasına katkıda bulunur. Ayrıca hava değişimini teşvik etmek için kapıları günde en az birkaç saat açık bırakmak iyi bir fikirdir.

ev