Sadece birkaç dakikada benzersiz ve kendin yap bir şey yaratmak için tek ihtiyacın olan tek bir plastik kanvas ve yarım iplik.

Kanvas ve iplik

Her şey , benzersiz ve tamamen kişiselleştirilmiş bir şey yaratabilmek için plastik bir kanvas ve yarım iplik gibi bir araya gelmesi gereken iki unsurla başlar . Bu eski bir sanat, kendinizi ifade etme ihtiyacı ve ayrıca sadece birkaç adımda tığ işi ile ellerinizde benzersiz bir şeye sahip olmanın ender güzelliği. Bu iki önemli unsur ile neler başarılabilir hep birlikte görelim ?

İplik ve pamuk sanatı

Elde veya dikiş makinesiyle dikiş dünyasına her zaman eşlik eden pamuk ve ipliklerin heyecan verici hikayesi . Sadece uzman ellerin sağlayabileceği tüm tutku ve hüneri ortaya koyan, genel olarak giysi ve kumaşların paketlenmesi için bir gereklilik.

Pamuk, dünyada en çok kullanılan elyaftır, daha sonra yün – keten ve bugün tuvale geçilir. Görünüşe göre M.Ö. 12.000 yıllarında bu iplikler vardı ve uzman erkek ve kadınların elleri benzersiz bir şey yaratabilirdi. Meksika’da, 7.000 yıl öncesine dayanan – esas olarak pamuktan – iplik parçaları bulundu .

DIY pamuk ve iplik

Her zaman tığ işi veya dikiş makinesinin yardımıyla yeni ve kişiselleştirilmiş bir şey yaratmak istersiniz . Örneğin bir çanta, hayal gücünüzü serbest bırakmanıza ve çokça tatmin olmanıza izin verir. Aksesuarlar her zaman el yapımı iken, günümüzde daha çok bir hobi ve manuel bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Plastik kanvas ve yarım iplikle ne yapılır?

İplik, kendin yap, tığ işi veya dikiş makinesi ile dünyaya girmek kesinlikle yaşanması gereken bir dünyadır . Bu durumda, kroşe kancası ile çalışmak için plastik bir tuvaliniz ve ardından yarım ipliğiniz var. İplik pamuk olabilir, ancak modaya uygun bir çanta yapmak için aksesuara modaya uygun bir dokunuş vermek için yün ipliği kullanmak daha iyidir .

İlk yapmanız gereken fileyi önden kapamalı mini/orta boy bir çantaya uygun ölçülerde kesmek. Plastik kanvas, çantanın sert tabanını temsil eder. Daha sonra tığ işi ile tüm yapı üzerinde çalışmaya başlarsınız, kişisel zevkinize göre seçilen rengin ipliği ile tamamen kaplarsınız .

ağ ve iplik

Hiç şüphe yok ki bu iş için minimum el becerisi ve   tığ işi dünyasına tutku gerekiyor . Sonuç Özel renkli yün iplik ve ardından plastik retina tabanı ile yapılmış güzel bir pelüş el çantası. Nesnelere ikinci bir hayat vermek için plastik kanvas geri dönüştürülürse daha da iyi.

ev