Artık plastik yağ şişelerini atmayın. Onları bu şekilde kullanırsanız, süper yaratıcı bir şekilde geri dönüştürebilirsiniz. İşte bunu nasıl yapmanız gerektiği.

yağ şişesi

Etrafımız plastikle çevrili ve bundan kaçınmak için hepimiz daha dikkatli olmalıyız . Her gün çok büyük miktarda plastik elimizden geçmektedir. Geri dönüştürmeye ve geçerli alternatifler bulmaya çalışıyoruz. Örneğin su şişelerinin tanıtımını düşünün.

Ama bunlar sadece küçük bir adım. Kızartma yağı genellikle plastik şişelerde satılır, ancak onları atıp yaratıcı bir şekilde yeniden kullanmanın bir yolu vardır. Aslında, bir nesneyi veya daha basit bir ifadeyle plastiği atmadan önce nasıl yeniden icat edeceğinizi düşünebilirsiniz .

plastik şişe yağ

Piyasada hem küçük hem de büyük yağ şişeleri buluyoruz ve tam da ikincisi ile evde sizin için çok faydalı olacak bir nesneyi nasıl yapacağınızı göstereceğiz. Plastik yağ şişelerini   yaratıcı bir şekilde yeniden kullanmak  çok az zaman alır . İşte bunu nasıl yapmanız gerektiği ve neye ihtiyacınız olacağı.

Plastik şişe yağ: yaratıcı yeniden kullanım

Daha önce de belirttiğimiz gibi plastik ile yaratıcı objeler oluşturabilirsiniz ve oldukça kullanışlı da olabilirler. Yapabileceğiniz çeşitli yeniden kullanımlar var ve şimdi bunu plastik yağ şişeleriyle yapacağız . Çok fazla şeye ihtiyacınız olmayacak ve büyük ihtimalle zaten her şey evinizde var.

Öncelikle yağ şişesine ihtiyacınız olacak ve herhangi bir yağ izini gidermek için çok iyi temizlemeniz gerekecek. Ardından şişeyi açık bırakırken hem üst hem de alt kısımlarını keserek başlayın. Temiz bir kesim yapmak için maket bıçağı kullanın. Ardından, kendinizi kesmemek için yaptığınız kesiği bantla kapatın.

plastik yağ şişelerinin geri dönüşümü

Bu noktada biraz kumaşa ihtiyacınız olacak. Şişenin iç yüzeyini kaplamak için küçük bir parça yeterlidir. En çok tercih ettiğiniz fanteziyi seçin. İçine yerleştirin ve sıcak tutkal yardımıyla yapıştırın . Bir kenarı dışarıya doğru bırakın, yapıştırdığınız yer burası olacaktır.

Kumaş içeride yapıştırıldıktan sonra, iki kapağı oluşturarak devam edin. Biri sağlam olacak ve birinin ortasında bir delik olacak. Alt taraf için, delikli olanın sadece bir tarafını kumaşla kaplayın. Diğerini benzer renkte bir kartonla kaplayabilirsiniz. Bunun yerine, yukarıdakinin yalnızca bir tarafı kumaşla kaplı olacaktır.

plastik yağ şişeleri ile çanta tutucular

Aslında diğer tarafı da düz tahta çubuklarla kapatmanız gerekiyor. Daha sonra şişenin tüm dış yüzeyi için aynısını yapacaksınız. Ardından tüm parçaları yapıştırın. Üst kapak ve alt kapak. Üst kısım için benzer renkte basit bir keçe parçasıyla bir açma sistemi oluşturun.

Ardından, açmak için kancalar oluşturmak üzere renkli bir kurdele ile iki bağ oluşturun. Ve burada çok kısa sürede güzel bir plastik ve plastik olmayan çanta tutacağı yaratmış olacaksınız . Altında açılan delik, onları kolayca çıkarmanıza izin verecektir. Zarf tutucuyu bir çiviye asmak için bir kanca da yapabilirsiniz. Kendin yapmayı dene.

ev