Evde yaygın bir sorunu çözmeyi başaran, kazanan bir karışım olan portakal kabuğu ve alkol ile ne yapılır? Turuncu böcek ilacı yapın ve böcekler yok olacaktır.

Bazı istenmeyen misafirlerin varlığıyla mücadele etmenize yardımcı olacak harika bir tarif açıklıyoruz . Size çok para kazandıracak, hazırlaması gerçekten kolay ve ucuz bir karışımdır.

Portakal kabukları, evdeki tüm kullanımlar

Çoğu zaman turunçgilleri tükettiğimizde kabuklarını atma eğilimindeyiz. Daha fazla yanlış bir şey yok, çünkü kolayca yeniden kullanılabilirler. Örneğin, portakal kabuğunun portakal marmelatı yapmak için mükemmel olduğunu bilmelisiniz.

Ve sonra yine evi ve çevreyi güzelleştirmek için mükemmeldirler . Tek yapmanız gereken, evinizde zor unutacağınız bir koku yaymak için küçük bir bölümünü ateşe vermek.

Portakal dilimleri

Kuruttuktan sonra çekmece ve dolaplara da koyabilir , kıyafetlerinizin güzel kokusunu uzun süre koruyabilirsiniz. Ancak portakal kabuğunun başka çareler için kullanılabileceğini herkes bilmiyor.

Özellikle evde yaşanan ve bizi adeta çıldırtabilecek, çok pahalı ürünler almamıza yol açabilecek yaygın bir sorun var. İlkbahar ve yaz aylarında kalıcı olmaya başlayabilen böceklerin varlığından bahsediyoruz.

İşte tam da bu nedenle bugün size özellikle sivrisineklerden kurtulmanıza yardımcı olacak inanılmaz bir tarif vermeye karar verdik . Hazırlanması gerçekten çok basit ve ticari muadili için şimdiye kadar harcadığınız paraya kesinlikle mal olmayacak.

Çok etkili bir portakal insektisit

Bu inanılmaz ve etkili portakal ilacını yapmak için yapmanız gereken tek şey, evinizin kilerinde kolayca bulabileceğiniz bu meyveleri ve diğer malzemeleri almak. İki kabuk alın ve doğrayın. Daha sonra bunları 70°C’deki yaklaşık 100 mililitre alkole daldırın.

Bu noktada 50 mililitre sirke ve 1 yemek kaşığı deterjan ekleyin. Son olarak 200 mililitre su dökün. Karışımı karıştırarak ilerleyin ve turuncu böcek ilacını kapalı bir kapta yaklaşık 2 saat dinlendirin.

Turuncu böcek ilacı

Bu noktada karışım kullanıma hazır olacak ve tek yapmanız gereken bir sprey şişesine koymak. Sivrisinek başta olmak üzere böceklere karşı etkili olacağını düşündüğünüz her yere sıvıyı püskürtün.

Özellikle yaz aylarında ve bu sinir bozucu böceklerin kolayca istila edebileceği pencere ve kapılarla temas halinde olan alanlarda her gün birkaç kez püskürtmenizi öneririz . Nemli alanlar olan banyo ve mutfak bile böcekleri karşılamaya eğilimlidir.

Bu karışımın böceklerin istilasını önlemek için de kullanıldığını bilmelisiniz , bu nedenle şu anda fark etmediğiniz yerlere bile püskürtmenizi tavsiye ederiz. Çok para biriktirmenize yardımcı olacak gerçekten etkili ve ekonomik bir çözümdür.

Genellikle size ve çevreye zararlı olan pahalı böcek ilaçları almayı unutabilirsiniz . Turuncu böcek ilacı ile gezegene saygı duyabilecek ve aynı zamanda evinizi istila eden tüm o can sıkıcı böcekleri uzak tutabileceksiniz.