Portakalı kahve ile birleştirerek lezzetli bir tatlı yapabileceğinizi herkes bilmiyor. İşte nasıl devam edeceğiniz.

Bazen gün içinde, öğle yemeğinden sonra veya akşam yemeğinden sonra, hatta iyi bir şeyler atıştırmamız gerektiğinde ve bir şeyler yeme hevesimizi ortadan kaldırdığında, tatlı tüketme eğilimindeyiz .

Çoğu zaman tembellik ya da evde çok fazla malzeme olmaması nedeniyle, koruyucu içerseler bile süpermarkette satılan hazır atıştırmalıkları alma eğilimindeyiz .

Portakal ve kahve: hiç beklemediğiniz kombinasyon

Hafta boyunca kullanımları tamamen yanlış değil çünkü bazıları sağlıklı olabilir ve vücudumuzda ve beynimizde şeker alımı günün eylemlerini gerçekleştirmek için faydalıdır.

Ancak bazen kendimizi bu atıştırmalıklardan yoksun buluyoruz ve evde bulunan bazı malzemelerle gerçek bir tatlı hazırlamak istiyoruz ama hangisini kullanacağımızı, hangilerini birleştireceğimizi her zaman bilemiyoruz.

Portakal ve kahve: akıl almaz kombinasyon

Ancak, tatları tamamen zıt olduğu için birbirinden çok uzak görünen, ancak birlikte çok lezzetli bir şeye dönüşebilen iki malzeme olduğunu herkes bilmiyor .

Portakal ve kahveden bahsediyoruz ve çok basit bir pastaya hayat veren, damağınızı şenlendirecek, aynı zamanda arkadaşlarla bir akşam yemeği için mükemmel bir tatlı olabilecek bir tariften bahsediyoruz.

Yemek tarifi

Öncelikle 3 tane güzelce portakalı alıp güzelce koktuğundan emin olduktan sonra kabuklarını soyup küçük küçük doğrayıp bir kaseye koyuyoruz.

Bu yapıldıktan sonra, bir daldırma mikseri ile, ayrı bir kapta üç yumurtayı kırarken , 160 gram şeker ve yaklaşık 200 ml’lik bir bardak bitkisel yağ ekleyerek portakallarımızı karıştıralım .

Her şeyi birleştirelim ve ardından 200 ml süt ekleyip bu karışımın içine biraz portakal kabuğu rendeleyelim . Bu yapıldıktan sonra kremsi bir karışım elde ettikten sonra önceden karıştırılmış portakalları ekleyin.

Bir çırpma teli ile her şeyi çok nazikçe karıştırın ve 360 ​​gram un ve yaklaşık 10 gram ürüne eşdeğer bir poşet kabartma tozunu eleyin ve devam edin.

Portakal ve kahve: akıl almaz kombinasyon

Daha sonra bir tavayı iyice yayılmış olması gereken yarım yemek kaşığı tereyağı ve yarım yemek kaşığı un ile yağlayıp elde edilen karışımdan en az 1/4’ü kapta kalacak şekilde yerleştiriyoruz .

Tavaya yerleştirdikten sonra iyice yayın ve kasede kalan karışıma 15 gram kahve ekleyin ve ardından bu yeni karışımı tavaya yerleştirin ve önceki karışımın üzerinde burada burada küçük daireler oluşturun.

170 derecede en az 40 dakika pişirilmeli ve daha sonra cihazımızdan çıkardığımız zaman üzerine 300 ml süt bir çay kaşığı ile serpilmeli ve üzerine hindistan cevizi rendesi serpilmelidir .

Her şey soğuduktan sonra tatlı küçük kareler halinde kesilip servis ediliyor ve renk farkının göze ama her şeyden önce damağa nasıl hitap ettiğini görebili