Kış mevsiminin dondurucu havası çok uzak değil, bu nedenle düşük sıcaklıklara hazırlanmanın ve radyatörünüzü kontrol etmenin zamanı geldi. Bunun için yapılması gereken en önemli şeylerden biri mümkün olduğunca verimli olduğundan ve daha fazla ısı yaydığından emin olmaktır. İşte bunu başarmak için yapılması önerilenler.

Kış mevsimi yaklaşırken , soğukta evinizi sıcak tuttuğunuzdan emin olarak  olağan dışı soğuk durumlara şimdiden hazırlanmak en iyisidir  . Bunu yapmak için size radyatörünüzden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi göstereceğiz.

Bir radyatör ile kışın elleri ısıtmak

Radyatörünüzü Kışın En İyi Şekilde Tutmak İçin Yapmanız Gerekenler

Radyatörlerin kışın devreye alınması önemliyse, bunun nedeni genellikle sürekli çalışacak olmaları ve tam kapasite çalışabilmeleri için bakımlarının yapılması gerekmesidir. Bunun için,  onları temiz tuttuğunuzdan emin olmalısınız  çünkü toz ve kir   onların düzgün çalışmasını azaltacaktır. Tahmin ettiniz, burada size tavsiyemiz ısıtıcı temizliğini rutininizin bir parçası haline getirmek. Aşağıdaki çözüm, cihazın aralarına toz birikme eğiliminde olduğu ve bunun verimliliğindeki düşüşten sorumlu olabileceği gerçeğini göz önünde bulundurarak cihazı temizlemeyi amaçlamaktadır.

radyatör temizliği

Etkili bir şekilde temizlemek için, önce  gücü kapatmak için elektrik prizini çıkardığınızdan emin olun. Ardından panellerdeki tozu ve kiri temizlemek için mikrofiber bir bez kullanın.

Ardından kalan kiri temizlemek için cihazı süpürür veya bunu yapmak için sadece nemli bir bez kullanırsınız.  Süpürgenizin  en küçük köşelere ulaşmasını sağlayan bir aksesuarınız varsa   kullanmaktan çekinmeyin.

Radyatörün her tarafındaki tozu temizlemek için saç kurutma makinesi  de  kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken cihazla radyatör oluklarını maksimum güçte hedeflemek.

Isıtıcınız duvarınızda yerleşikse, ısının yakınından toz ve kir yapışabileceğinden duvarı kontrol edin. İnatçı kirlerle uğraşıyorsanız,  su ve deterjan karışımı kullanabilirsiniz. 

Kışın evi ısıtmanın diğer yolları

Evi soğuk kışa hazırlamak da birkaç basit numaradan geçebilir.

Kışın evi kilimlerle ısıtın

Basit kilimler ayaklarınızı sıcak tutar çünkü zemin dış iklimi kolayca emer. Fayans veya parke zemininiz varsa bu durum daha da geçerlidir. Ayrıca halı, iç mekanınız için gerçek bir estetik değerdir. Bu yüzden almaktan çekinmeyin.

Kışın Evinizi Isıtmak İçin Alüminyum Folyo Yöntemini Kullanın

Dış   duvara bağlı bir radyatörünüz varsa,  alüminyum folyo yöntemi mükemmeldir.   Radyatör ile duvar arasına yerleştirerek  yansıtıcı gücü ısının dışarıya yayılmasını engelleyecektir. Bu şekilde malzeme ısıyı odaya geri yansıtacaktır.

Güneşin odalara girmesine izin vererek kışın sıcacık bir evin tadını çıkarın

Güneşin odaya parlamasına izin ver

Güneş ışığının odaları ısıtmasına izin vermek için güneşli günlerde perdeleri açık bırakmaktan çekinmeyin  .  Bu ışınlar en soğuk günlerde bile içinizi ısıtmaya yeter.

Bu teknikleri uygulamaya koyun ve kış mevsiminin en soğuk günlerine kolayca dayanabilirsiniz.

ev