Press ESC to close

Radyatörlerde pas mı var? Her zaman kilerinizde bulunan bu malzemeden bir kaşık dolusu deneyin!

Radyatörlerde paslanma çok yaygın bir sorundur, ancak asla göz ardı edilmemelidir!

Ne yazık ki, özellikle aşırı yoğuşma nedeniyle, banyoda veya mutfakta su damlacıklarının kenarları boyunca oluştuğu görülür. Sıcak hava, soğuk hava ile çarpışır ve radyatörleri yavaşça aşındıran su buharına dönüşür.

Bu yavaş bozulmanın açık bir işareti, uzun vadede radyatörlerin düzgün çalışmasını ve sunumunu tehlikeye atabilecek pastır.

Ancak bu aksaklığı ortadan kaldırmak için bu alanda bir profesyonelle iletişime geçmek gerekli değildir. Kendin yapabilirsin. Radyatörlerdeki pas, metalik oksidasyondan başka bir şey değildir ve kilerde onu yok etmek için ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz.

Nasıl devam edeceğinizi merak ediyor musunuz? Başlamak!

Radyatörlerde pas

Radyatörlerde pas mı var? Her zaman kilerinizde bulunan bu malzemeden bir kaşık dolusu deneyin!

Demir veya metal alaşımları, sudaki oksijenle temas ettiğinde oksitlenir ve yüzeyi aşındırana kadar yavaş yavaş genişleyen kırmızımsı bir patine belirir: pas.

Ancak bunu ortadan kaldırmak için yağ giderme ve temizleme özellikleri sayesinde bir çorba kaşığı sirke yeterlidir.

Ancak kullanmadan önce radyatörü uygun şekilde temizleyin. Kapatın ki kendinizi yakmayasınız. Bir kovaya ılık su ve Marsilya sabunu dökün. Temiz bir bezi ıslatın, iyice sıkın ve toz ve kir lekelerini çıkarmaya başlayın.

İyice kurulayın, sonra bir sünger alın ve yarım su ve yarım sirke çözeltisine batırın. Şimdi pası çıkarmaya çalışarak tehlikeye atılmış alanı silin. Sonra dikkatlice ısrar ederek fırçayı geçirin.

Sirke, demir kalıntısını yumuşatır ve çözer, ardından zımpara kağıdını tamamen ayıklamak için çalıştırabilirsiniz. Son bir kez bir bezle silin ve iyice kurulayın.

Dilerseniz karışımı bir buharlaştırıcıya dökebilir ve doğrudan radyatöre püskürtebilirsiniz. Oturmasına izin verin ve 3 saat sonra yeni kadar iyi bulacaksınız!

ev