Evi parfümlemenin düşük maliyetli alternatif yöntemlerinden biri de radyatörlerin üzerine limon veya portakal kabukları koymaktır.

Bugünün en çok okunan makaleleri:

  • Kremalı ve lezzetli bir sıcak çikolatanın tadını çıkarmak için kaçırmamanız gereken adım bu
  • Sağlıklı ve formda kalmak için kaç adım atıyorsunuz? Sayı o kadar küçük ki inanamayacaksınız
  • 150 Euro’luk INPS bonusu: Kasım ödemelerinin ne zaman ve kime geleceği

Evin içinde kötü bir koku veya havasız bir koku mu var? Hepimizin kilerinde bulunan basit bir malzeme yeterli: limon ! Yapay oda kokularında bile fiyat artışları göz önüne alındığında, evin her zaman harika kokmasını sağlayacak bir püf noktası var.

Radyatördeki limon kabukları: ev temiz kokacak

Bir zamanlar turunçgillerin özünü kapalı ortamları parfümlemek için kullanırlardı . Artık piyasada çeşitli yapay parfümörler var ancak bunların fiyatları ve yedekleri giderek artıyor. Bu durumda geçmiş bize tasarruf etmeyi öğretir.

Bir süre önce, arta kalan limon veya portakallar olduğunda, her türlü küf veya bayat kokuyu ortadan kaldırmak için kabuklarını çıkarıp sobanın veya şöminenin küllerine atmak gelenekseldi.

Ancak ikinci bir seçenek, portakal veya limonun kabuklarını radyatörün veya radyatörlerin üzerine yerleştirmekti, böylece narenciye esansı evin tüm odalarına yayılabilir.

Çoğu zaman, ahşap mobilyalar nedeniyle, pencereler açık tutulsa bile odalar çok fazla mutfak kokusunu absorbe etme eğilimindedir. Bunlar kaçınılmaz olarak evin her yerine yayıldı.

Ev ortamlarını parfümlemek için üçüncü alternatif

Evin temiz kokması için üçüncü bir alternatif ise portakal ve limon kabuklarını bir tencerede yarım litre su ile kaynatmaktır. Narenciye notalarının evin her tarafına yayılması için tencerenin en az on dakika kaynatılması gerekir.

Kokulu suyu çöpe atmamak için seramik bir kapta saklayarak temiz kokunun birkaç gün bozulmadan kalmasını sağlayabilirsiniz.