Herkes, özellikle kışın güzel kokan bir eve sahip olmayı sever! Bununla birlikte, giderek daha fazla insan sentetik parfümlerden kaçınıyor, çünkü pahalı olmalarına ek olarak, alerjenik etkilerinden bahsetmiyorum bile koku orada değil. Ama sonra, daha sağlıklı alternatifler var mı? Neden defne yaprağı kullanmanız gerektiğini öğrenin.

Organik ve doğala yönelen mevcut trendle birlikte, sağlığımıza zarar verebilecek suni bileşenler içeren ev kokuları hakkında ciddi anlamda kendimize sorular sormaya başlıyoruz. Önemli olan doğaya yönelmektir.

Radyatöre neden defne yaprağı koymak zorundasın?

Oda spreyleri, ev kokuları ve iç mekan kokuları… Evde huzur veren, huzur veren, doğal, kaliteli  bir  ürün vaadidir  . Ama bu doğru mu? Çok sevdiğiniz bu ürünler  solunum sisteminize zarar verebilecek zararlı bileşenlerden üretilmiştir .  Gerçekte, şirketler işlerini tanıtmak için çabalarını çok duyusal pazarlama düzeyinde yoğunlaştırır  ve ne yazık ki tüketiciler ateşten başka bir şey görmezler. İşte  evin her yerine taze ve her şeyden önce doğal bir koku yaymak  için yapmanız gerekenler.

Defne yaprakları

  • Radyatöre defne yaprağı koyun.

Radyatöre birkaç defne yaprağı   koyarak  birkaç dakika içinde yayacağı ve günlerce sürebilen kokuya hayran  kalacaksınız. Bunu yapmak için :

  • Isıtıcınızı açın ve ısınmasını bekleyin.
  • Bir avuç defne yaprağını doğrudan radyatörün üzerine koyun (ısıya dayanıklı suyla dolu bir kaba koyup hepsini radyatörün üzerine de koyabilirsiniz)
  • Bu şekilde hareket etsin, defne yaprakları ısıyla ne kadar uzun süre temas ederse koku o kadar belirgin olacaktır.

Defne yaprağı hoş kokulu bir aroma olmasının yanı sıra  kötü kokuları nötralize eden ve yok   eden  güçlü bir deodoranttır .

Kurutuldu bayleaves

Kuru defne yaprağından ne yapılır?

İlk yöntemi seçerseniz defne yaprakları kuruyacaktır. Bunları  bir poşete koyup   istediğiniz zaman bitki çayı yapabilirsiniz  .

Defne yaprağı ile yapılan diğer bir yöntem, ince ve yatıştırıcı aromasının keyfini çıkarmanızı sağlar. Sadece birkaç defne yaprağını bir kapta yakın ve kokunun içinize nüfuz etmesine izin verin. Ekonomik ve doğal olan bu bitki, ortam havasını sağlığa zarar vermeden temizler.

Bir dahaki sefere kendinizi stresli, uykusuz, endişeli, kötü bir ruh hali içinde hissettiğinizde veya sadece evinizin kokusunu alma ihtiyacı duyduğunuzda, ısıtıcınızı açın, birkaç defne yaprağı çıkarın ve faydalarının tadını çıkarın.

ev