Saç derisinde kuru veya yağlı kepek bulunabilir ve güçlü bir rahatsızlık oluşturabilir. Bu duruma karşı %100 mücadele eden ve aynı zamanda tekrarını önleyen güçlü bir doğal çare var.

Bu dermatolojik bozukluk, kafa derisinin tahriş olmasına ve ayrıca saç derisinin parçalarının düşmesine ve çoğalmasına neden olur. Neyse ki, bu güçlü numara, bu iyi huylu ama can sıkıcı saç probleminin üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır.

Güçlü bir doğal ilaçla kepekle savaşmak ve sağlıklı bir saç derisi bulmak mümkün.

Kepek önleyici bir şampuan kullanılmasına rağmen, bu kafa derisi tahrişinden muzdarip olanlar kalıcı kepek yaşayabilir. Ancak bu saç problemini ortadan kaldırabilecek bir çözüm var. Sonuçlar ilk uygulamadan itibaren görülecektir . Kuruluk, kaşıntı ve tahrişe veda edebilirsiniz.

kaşıntı

Kepekle savaşan bileşen nedir?

Kuru saç derisi, tahriş, kaşıntı, kepek gerçek rahatsızlığa neden olabilir ve bakım şampuanı uygulanmasına rağmen devam edebilir. Bu iyi huylu cilt durumu, tüm yaş gruplarındaki erkek ve kadınları etkiler. Bu pullar bazen çoğalabilir ve omuzlara düşebilir. Kolayca çıkan kuru kepek veya seboreik dermatite bağlı yağlı kepek ile ayırt edilirler. Saç derisini yatıştırmak ve temizlemek için eldeki bir bileşen müthiş: kabartma tozu. Saç derisindeki ölü deriyi çıkarmak için mükemmeldir ve hem saçtaki hem de yüzdeki    sebumu düzenler  .

soyulma

Kepeği gidermek için bu ilaç nasıl kullanılır?

Bu ekolojik numara saç derisini yatıştırmada çok etkilidir. Kullanmak için üç yemek kaşığı karbonatı yeterince sıcak su ekleyeceğiniz bir kapta karıştırarak pürüzsüz ve homojen bir karışım elde etmeniz gerekecektir. Bu bakımı  iki dakika boyunca dairesel hareketler yaparak kafatasına yayın. Daha sonra köklerinizi ve boylarınızı ılık suyla durulayın. Bikarbonatın büzücü etkisinden dolayı saçın zeytinyağı banyosu ile nemlendirilmesi önerilir. Bu ritüeli haftada bir veya iki kez uygulayın ve kepekle vedalaşabilirsiniz! Bu ölü deri hücrelerini ortadan kaldırmanın ötesinde,   kabartma tozu diğer birçok güzellik ipucu için zorlu olabilir.

pişirme çizgileri

Kepeği yok etmek için başka doğal yöntemler de var

Kabartma tozu kepeğe karşı etkiliyse , bu can sıkıcı pulları ortadan kaldıracak doğal ürünler var. Bunları rutininizde benimserseniz, hızlı sonuçlar göreceksiniz!

kepek

1. Aloe vera kepeği yok eder

Tahriş olmuş bir saç derisini yatıştırmak, kaşıntıya karşı savaşmak ve kepeği gidermek için  aloe vera müthiş bir doğal çözümdür . Sağlık açısından pek çok faydası bulunan bu bileşeni   güzellik rutininize eklemek istiyorsanız  , saç bakımı olarak köklerinize uygulayın. Durulamadan önce köklere hafifçe ısrar ederek masaj yapın. Büyü, değil mi?

2. Kepekten kurtulmak için aspirin

Aspirin, kepek şampuanlarında sıklıkla bulunan aktif bir bileşik olan salisilik asit içerir.

Bu çalışma, bu bileşiğin kepeği etkili bir şekilde ortadan kaldırdığını kanıtlıyor. Saç derisine saldırmadan kepekle savaşmak için iki aspirini ezin ve her zamanki şampuanınıza tozu ekleyin. Geriye sadece yıkamak kalıyor. Kesin sonuçları gözlemlemek için bu alışkanlığı haftada üç defaya kadar tekrarlayın.

kepek önleyici şampuan

Anlayacaksınız: Saçınızı kabartma tozu ile yıkamak, saç derinizin yüzeyinde kalan bu ölü hücreleri yok etmenizi sağlar. Bu saç bakım ürünleri, köklerinizi temizlemek için müthiş! Sorununuz devam ederse, yeterli tedavi için bir dermatoloğa danışmanız önerilir.