İnce saçlarını kalınlaştırmak için saçlarını Coca-Cola ile yıkayarak deneyi yapan İngiliz aktris ve model Suki Waterhouse oldu. Bu tekniğin saçlarına hacim ve doku kazandırdığını açıklıyor. O zamandan beri YouTube’daki birçok vlogger güzellik tekniğini denedi. Bahşiş mi, flop mu?

Saçınızı Coca-Cola ile mi yıkayın?

Coca-Cola, karbonatlı su, şeker, fosforik asit, kafein, doğal aroma maddeleri ve yapay gıda boyası içeren asidik bir meşrubattır. Malzemelerin listesi açıkçası saçları için uygulamada çekici değil. Ve henüz!

Bu tür ifşaatlar karşısında şaşıran Daily Mail’den bir gazeteci olayın özüne inmek istedi ve deneyi yaptı. Sonuç: aslında daha hacimli ve parlak saçlar.

Gerçekten de saçınızı içecekle duruladığınızda, saç derinize yerleşen bileşenler saçınıza daha fazla doku kazandıracak gibi görünüyor.

Ek olarak, asidik pH’ı nedeniyle Coca-Cola saçın kütiküllerini kapatarak saça parlaklık verir. Bikarbonat onlara hacim verir.

kokakola saç1

Saça gerçek ilgi?

Ancak oldukça tuhaf görünen bu uygulamaya dikkat edin. Siz de deneyi denemek istiyorsanız, içeceğin şeker içeriğinin ve asitliğinin tehlikeli olabileceğini unutmayın. Mısır şurubu ve diğer bileşenler kafa derisinde birikebilir ve kaşıntı, kepek ve saç dökülmesi gibi sorunlara yol açabilir.

Deneyi denemek istiyorsanız, soda ile yıkadıktan sonra saçınızı ve saç derinizi iyice duruladığınızdan emin olun.

Saçınız için hafif bir şampuan kullanın.

Durulamadan önce daima saçınızı açın.

kokakola saç2

Ve en önemlisi bu içeceği saçınızda sık sık kullanmayın. Saçınızın doğal parlaklığını ve nemini kaybedebilir.

Coca-Cola kesinlikle saçınızı temizlemez! Aksine saçınıza şeker, kafein, karbonatlı su ve diğer maddeleri ekler. Bir veya iki kez işe yaramış gibi görünse bile, uzun vadede saçınızın ve saç derinizin yapısını etkileyecektir. Mutlaka tavsiye edilmeyen bir numara.

Güzellik tekniği bölünür ve tartışmalara neden olur. Bahşiş mi, flop mu? Sen yargıç ol!