Hepimizin evinde bulunan bu iki ürün ile bembeyaz bir banyoya sahip olmak çok kolay. Nasıl olduğunu öğrenelim.

İki bileşenli beyaz banyo

Banyo , mikrop ve bakteri oluşma ihtimalinin daha yüksek olduğu evdeki en kirli odalardan biri olabilir Bu nedenle dikkatli bir şekilde temizlenmelidir , ancak genellikle sıhhi tesisat armatürlerinin beyaz yüzeyleri veya duvarların kendisi sararma eğilimi gösterir ve ilk beyazlığını kaybeder . Yine de sadece 2 doğal malzeme kullanarak parlak beyaz bir banyo elde etmenin bir püf noktası var . Ne hakkında olduğunu görelim.

Beyaz bir banyo için hidrojen peroksit

Beyazlatıcı banyo karışımındaki ana bileşen hidrojen peroksittir Çok yönlü bir ev ürünüdür ve banyo temizliği dahil birçok durumda kullanışlıdır . Aslında, iyi bilinen beyazlatma özellikleri sayesinde , hidrojen peroksit banyoyu temizlemek için kullanılabilir , banyoyu parlak ve parfümlü bırakır .

Ancak başlamadan önce, hidrojen peroksitin kimyasal bir ürün olduğunu ve dikkatle kullanılması gerektiğini unutmamak önemlidir . Lastik eldiven takmak ve bu ürünü kullanırken iyi bir havalandırma olduğundan emin olmak güvenliğiniz için çok önemlidir . Ayrıca hidrojen peroksiti amonyak gibi diğer kimyasallarla karıştırmaktan kaçınmalısınız çünkü bu karışım istenmeyen ve tehlikeli reaksiyonlara neden olabilir . 

Hidrojen peroksit ve deterjan: mükemmel karışım

Beyaz ve parlak bir banyo elde etmek için hidrojen peroksitin beyazlatma gücü ile deterjanın temizleme gücünü birleştirmeliyiz . Bunu yapmak için, bu malzemeleri kapağı delikli bir şişeye koyuyoruz : bir bardak su, bir bardak sıvı deterjan ve bir bardak hidrojen peroksit . Her şeyi karıştırın ve bu noktada temizlenecek vitrifiye üzerine uygulayabiliriz : lavaboya , küvete , musluklara ve klozete dökün..

Parlak beyaz banyo

Bu karışım aynı zamanda duş ve küvet duvarlarının , özellikle fayanslar arasındaki derzlerin temizliğinde de faydalıdır . Aslında bu noktada kullanmak her türlü nem veya çeşitli kalıntıların izlerini ortadan kaldırmanızı sağlayacaktır . Ek olarak, hidrojen peroksitin gücü de duvarları beyazlatmamıza ve onları parlak hale getirmemize yardımcı olacaktır .

Beyazlatıcı karışımımızı sürdükten sonra birkaç dakika etki etmesini bekleyin . Ardından deterjan ve  hidrojen peroksit solüsyonunu bulaştırdığımız tüm yüzeyleri durulayın ve yıkamaya devam edin .

Lavabo için tercih ettiğimiz deterjanı kullanabilir ve en zor noktaları bile temizlememizi sağlayacak bir sünger ve özel bir fırça ile kendimize yardımcı olabiliriz . Temizleyerek, kalan kirin daha kolay çıktığını göreceğiz . Bu etki her zaman hidrojen peroksit sayesinde olur . 

Daha fazla tavsiye

Beyaz ve parlak bir banyo elde etmek için hidrojen peroksit kullanımı ihtiyaca göre değişebilir . Aslında, çıkarılacak kirin türüne ve temizlenecek alana bağlı olarak , hidrojen peroksit bikarbonat gibi diğer bileşenlerle birleştirilebilir .

Parlak beyaz banyo

Örneğin opak veya lekeli bir küveti beyazlatmak için bir bardak hidrojen peroksit ile bir bardak karbonatı karıştırabiliriz Ardından karışımı bir sünger yardımıyla küvetin yüzeyine sürüp 30 dakika etki etmesi için bekletip sıcak su ile duruluyoruz.  

Mat veya lekeli banyo karolarında da benzer bir teknik uygulanabilir . Parlaklıklarını geri kazanmak için yarım bardak hidrojen peroksit ile yarım bardak kabartma tozunu karıştırarak bir macun elde edin . Macunu bir süngerle karoların yüzeyine sürün , yaklaşık 10 dakika etki etmesi için bırakın ve ardından sıcak su ile durulayın .

Bu basit ipuçlarını uygulayarak beyaz, temiz ve parlak bir banyoya sahip olacağız. 

ev