Sadece 2 malzeme ve su ile bulaşık deterjanı hazırlamak her şeyden önce büyük bir tasarruf, ikincisi ise büyük bir memnuniyet olacaktır.

Bu durumda, doğal bir çare ya da eski bir büyükannenin sırrı değil, işe yaramaz harcamalara çok para harcamaktan kaçınmak için bir taktiktir. Gider olarak aile bütçesini etkileyen ve bu şekilde çok basit bir şekilde, etkinliğini kaybetmeden genişletebileceğimiz bir ürünün bir nevi çarpanıdır.

Lavabo her gün büyük strese maruz kalır: sürekli durulanacak çok sayıda bulaşık vardır ve çoğu zaman deterjanınız biter. Su ile uzatmak işe yaramaz, çünkü sanitasyon özelliklerini dağıtır. Ama onu güçlendirerek sulandırmanın bir hilesi var!

İşte nasıl yapılacağı!

bulaşık deterjanı 2 malzemeler

Sadece 2 malzemeli bulaşık deterjanı: işte nasıl hazırlanacağı

Sadece iki malzemeyle bulaşık deterjanı hazırlamak için ihtiyacınız olacak:

  • boş, temiz bir ağızlık veya sprey buharlaştırıcı,
  • 1 litre kapasiteli hava geçirmez cam kavanoz,
  • izopropil alkol, normalde cihaz ekranlarını temizlemek için kullanılan, çok karakteristik bir kokuya sahip renksiz, uçucu bir alkol,
  • her zamanki bulaşık deterjanı veya Marsilya sabunu,
  • aşırı kireçli değilse musluk suyu, aksi takdirde demineralize su.

Önce kavanoza 750 ml su dökün, ardından 120 ml bulaşık deterjanı veya Marsilya sabunu ekleyin, iyice karıştırın, ardından 60 ml izopropil alkol ekleyin. Bu bileşen deterjanla mükemmel bir şekilde birleşir ve onu geliştirir. Bu sayede kapsamlı temizlik ve hijyen sağlıyoruz. Kapağı vidalayın ve tüm malzemeleri karıştırmak için kabı kuvvetlice sallayın, ardından en az 4 saat, tercihen gece boyunca dinlendirin.

Ertesi gün, çözeltiyi sprey şişesine veya dağıtıcıya aktarın ve bulaşıklar için kullanın, ancak sadece değil! Buürün aynı zamanda banyo seramiklerini, banyo armatürlerini, mutfak tezgahlarını ve günlük sanitasyon gerektiren tüm yüzeyleri temizlemek için mükemmeldir.

Piyasadaki başka hiçbir deterjan için elde edilemeyen bir sonuç için küçük bir doz kullanmak yeterlidir.

Bu büyük bir tasarruf!

ev