Yemek artıkları, saçlar, ürün artıkları, boruları tıkayabilecek ve kötü kokuların ortaya çıkmasına neden olabilecek şeylerdir. 3 malzemeli bu hile ile onları ortadan kaldırabilir ve tıkanıklıkların yok olmasını sağlayabilirsiniz!

Tıkanmış bir tahliye, inatçı olabilen kötü kokulara neden olabilir. Neyse ki, genellikle zararlı kimyasallarla dolu endüstriyel ürünler kullanmadan tıkanıklığı gidermek mümkündür. Basit bir hazırlık, derinlemesine bir tıkanıklık açma işlemi gerçekleştirmenize ve mide bulandırıcı kokuları ortadan kaldırmanıza olanak tanır.

Borulardaki aşırı atık, pis kokulu drenajlar olarak kendini gösterebilir

Kanalizasyonların kötü koku yaymasının en yaygın nedeni, lavaboda biriken atıklardır. Bunların arasında  ürün artıkları, yiyecek ve hatta saçlarda tıkanıklık oluşturan şeylerdir . Bozulmaları, odayı istila edebilecek bu kokunun kaynağıdır. Bu durumda giderin açılması ve kapsamlı bir temizlik yapılması gerekecektir.

Giderdeki su miktarı boruların kokmasına neden olabilir

Borulardan yayılan kötü kokuların nedeni giderin türü olabilirse, su eksikliği de bunlara neden olabilir. Suyun uzun süre kesildiği evlerin durumu bu. Bir lavabo, banyo veya az kullanılmış bir lavabo da bu rahatsızlıkların nedeni olabilir. Bu durumda  sadece bu su girişlerini tekrar kullanmanız yeterli olacaktır .

hoş olmayan kokular

3 malzeme ile pipolardaki kötü kokular nasıl giderilir?

Kanalizasyonlardan kaynaklanan kötü kokuları gidermek için borulardaki tıkanıklıkları açmak çok önemlidir. Bunun için vantuz veya asitli bir ürün getirmenize gerek yoktur. Ve haklı olarak, 3 ekolojik bileşen boruları hemen temizlemenize yardımcı olabilir.   Kendi başınıza çözebileceğiniz başka tesisat sorunları da var.

tıkanmış borular

Bunu yapmak için beş yemek kaşığı  kabartma tozu, aşındırıcı bir çevre dostu ürün   , bir bardak su ve bir bardak beyaz sirke gerekir. İlk önce suyu sirke  ile kaynatıp gidere dökerek başlayın. Ardından kabartma tozu dökün ve kimyasal bir reaksiyonun gerçekleştiğini göreceksiniz. Böylece borulardan herhangi bir kötü koku yok olacaktır!

bikarbonat-1

Borulardaki kötü kokuları gidermek için başka bir numara daha var.

Bu System D tekniğinin ötesinde bu sıkıntıdan kurtulmanın bir yöntemi var. Bu kimyasal gerektirmez, ancak borulardaki kiri temizlemenize izin verir.

– Sıcak su yöntemi

Bu jest, tıpkı  kabartma tozu  gibi  , borulardan gelen kötü kokuları gidermek için müthiş. Bir tencereye kaynar su dökerek ve yarım bardak bulaşık deterjanı ekleyerek başlayın. Bu ürünün çalışması için 5 dakika bekleyin. Bol soğuk su dökün ve bir dakika kadar akmasına izin verin. Son olarak, kalan izleri çözmek için sıcak su akıtın.

Bunu anlayacaksınız: basit doğal içerikler, borulardan yayılan kötü kokuları kalıcı olarak ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilir. Kabartma tozu, beyaz sirke ve kaynar su, borularınızı yağdan arındırabilir ve lekesiz hale getirebilir!

ev