Evde 3 ana malzemeyle zemin temizliği mümkün mü? Bu madde yüzeyleri oldukça beyaza çevirecektir.

şişe ve zemin

Kirli zeminler ve siyah harç mı? Piyasadaki ürünler bu tip özel temizliğe uygun değildir. Bu nedenle sektör uzmanları bazı malzemeleri bir araya getirerek klasik temizliği geliştirmeye karar verdi. Tek bir hareketle evin her yerindeki yüzeyler için güçlü bir ürün elde edebilirsiniz. Kirler tamamen yok olacak ve derzler tekrar beyaza dönecektir. Malzemeler nelerdir ve nasıl yapılır ? Söz uzmanlara.

Evde zemini temizlemek, bir DIY ürünü nasıl oluşturulur?

Temizlik uzmanları, zeminleri temizlemek, bembeyaz hale getirmek ve zaman içinde tekrarlanabilecek bir şeyler yaratmak için her zaman yeni formüller üzerinde çalışıyorlar.

Kendinizi kaç kez kirli , siyah çizgili ve temizlenmesi imkansız bir zeminle karşı karşıya buluyorsunuz ? Üç bileşenin gücü sayesinde yüzey eskisi kadar temiz ve güzel olacak. Ana maddeler şunlardır:

  • Zemin temizleyici;
  • Hidrojen peroksit 40 hacim;
  • Sıcak su.

Bir kaba iki ölçü kaşığı zemin temizleyicisi (veya temizlenecek yüzeylerle aynı miktarda) ve hemen ardından 1 ölçü kaşığı 40 hacim hidrojen peroksit dökün.

Evde zemini temizleyin

Tüm malzemelerin birbirine karışabilmesi için karıştırıp sıcak su ekleyin. Bu güçlü madde daha sonra özel bir kaba veya bu mümkün değilse plastik bir şişeye konulur.

İstenirse ürüne evin her yerine yayılan yoğun bir koku kazandırmak için birkaç damla esansiyel yağ ekleyebilirsiniz .

Bu ev yapımı madde nasıl kullanılır?

Evde zemin temizliğinde kullanılan ürün, şişesinin içerisinde kullanıma hazırdır. Hemen ardından doğrudan yüzeylere dökülerek birkaç dakika etki etmesi beklenmelidir.

Temiz paspası alın ve tedavi edilmesi gereken etkilenen zeminden geçirin.

Zemini yıka

Gerekiyorsa, özellikle yüzey çok kirli ve siyahsa işlemi tekrarlayın. Bu bileşenlerin bir araya gelmesi , yüzeyi doğal, beyaz ve temiz durumuna geri getirecektir . Ayrıca tamamen dezenfekte edilmiş, mikrop ve bakterilerden arındırılmış olacaktır.

Zemin tamamen siyah olmasa bile kullanılabilir . Aslında bu, yüzeyleri sterilize eden ve temizleyen, en gizli köşelerden bile her türlü bakteriyi yok eden bir formülasyondur. Eğer doğal bir formülasyon elde edilmek isteniyorsa, yukarıda sıralanan bileşenler şu bileşenlerle değiştirilebilir:

  • Sodyum bikarbonat;
  • Beyaz şarap sirkesi;
  • Sıcak su;
  • Esans.

İşlem aynıdır ve doğaldır, yukarıda bahsedilenin temizleme gücüyle birlikte haftada bir kez kullanıma alternatif olarak mükemmeldir. Zemin nihayet beyaz, parlak ve sterilize edilmiş olacak.

ev