Evdeki çiçekler ve bitkiler göze ve ruha bir şölendir ama onlara iyi bakılması gerekir. Yanılmaz bir çare görelim. 

Onlara doğru yöntemlerle bakarsak, bitkiler gür ve çiçeklerle dolu büyüyebilir.

Evde bitkiler ve çiçekler: onlara nasıl bakılır

Evdeki bitkiler ve çiçekler, evimizin estetik yönünü geliştirmeye yardımcı olur. Ayrıca, çok sayıda sağlık ve zindelik yararı sağlama yeteneğine de sahiptirler. Bitkiler sadece havadaki oksijeni artırmakla kalmaz , aynı zamanda stres seviyelerini azaltabilir, ruh halini iyileştirebilir ve hatta bazı hastalıkların semptomlarını azaltabilir.

İç mekan çiçekli bitkiler çok çeşitli çeşitlere sahiptir ve kişisel ihtiyaç ve tercihlere göre seçilebilir . Örneğin, yılan bitkisi, sarmaşık ve Boston eğreltiotu gibi bazı bitkiler, havadaki toksinleri yok etme ve iç mekan hava kalitesini iyileştirme yetenekleriyle bilinir. Lavanta ve nane gibi diğer bitkiler, stresi azaltmaya ve ruh halini iyileştirmeye yardımcı olabilecek aromaterapötik özelliklere sahiptir.

Bununla birlikte, bitkiler yine de bereketli bir şekilde gelişebilmeleri için bazı önlemleri hak ediyor. Bunlar arasında kimyasal ürünlerle olduğu kadar mutfağımızdan çıkan atık maddeler sonucu oluşan doğal malzemelerle de yapılabilen gübreleme öne çıkıyor.

bitkiler ve çiçekler

Yanılmaz doğal çare

Bitkilerinizin yemyeşil ve çiçeklerle dolu olduğunu görmek için tek yapmanız gereken bir kaşık dolusu doğal içerik. Aslında bu bileşen, toprağa ihtiyaç duyduğu doğal şekerleri vererek büyümeyi teşvik edecektir.

Bitkilere büyümeleri için gerekli mineral tuzları ve mikro besinleri verebilen yerli bir gübredir . Otuz günde bir bitki toprağına bir kaşık konulmalıdır.

Gerçekte, bitki zaten çiçeklerle doluysa, örneğin çiçekli nergisler, her çiçeğin tabanına bir kaşık ev gübresi konulmalıdır.

Kahve

Çiçekleriniz için sunduğumuz organik gübre , hepimizin evde hazırlamak için kullandığı klasik moka potu olan kahve makinesinin atıklarından yapılır .

Temel olarak kahvenizin tadını çıkardıktan sonra cezveyi soğumaya bırakır ve cezveyi boşaltırsınız. Kahvenin kalıntılarını atmak yerine plastik bir poşette toplayın. Bitkileriniz için gereken miktara ulaştığınızda, her şeyi iyice karıştırın ve her birine birer çay kaşığı ekleyin.

Bitkiyi beslemenin yanı sıra, böcek istilasını önlemek için kahve telvesi de kullanılabilir. Kahve kokusu, karıncalar ve tatarcıklar gibi bazı böcekleri uzaklaştırabilir. Onları istiladan korumak için kahve telvesini bitkilerinizin etrafına serpin.