Bitkilerinizle ilgilenmek her zaman harika bir fikirdir. Ne yazık ki, yoğun yağışlı ve soğuk mevsimde bazı bitkiler çiçek açamaz ve zayıflar.

Bununla birlikte, size yardımcı olabilecek bazı çareler vardır, bunlar çoğunlukla gül ve orkide bakımı için uygun çözümlerdir. Bitkilerinizi kış mevsiminde bile güçlendirmek için mükemmel özelliklere sahip ve çok verimli doğal gübreleri tercih edebilirsiniz .

z7a87co76po

Doğal gübre olarak sarımsak tozu kullanın

En yaygın çözüm yollarından biri kesinlikle pudra kolaylığı kullanımını içeren çözümdür. C vitamini, B6 vitamini, kalsiyum, potasyum, sodyum ve magnezyum açısından zengin olduğu için bitkilerinizi gübrelemek için harika bir çözümdür.

Doğal gübreler, bitkilerinizin büyümesi için kesinlikle idealdir ve kimyasal gübrelere kıyasla önemli ölçüde tasarruf etmenizi de sağlar . Listelenen özellikler sayesinde sarımsak tozu, örneğin güllerin veya orkidelerin çiçek açmasını destekler ve bitkilerinizin daha da güçlenmesini sağlar.

Saksıların içine en az iki haftada bir bir çay kaşığı sarımsak tozu koyarak tozu toprak yüzeyine eşit bir şekilde dağıtmanızı tavsiye ederiz.

Sarımsak tozunun da mükemmel oksitleyici ve antibakteriyel özelliklere sahip olduğunu biliyor muydunuz? Ayrıca böcekleri kovmak ve bitkilerinizin sağlığı için yararlı mikroorganizmaları teşvik etmek için en iyi çözümdür.

Orkideleriniz için en iyi çare

Orkide bitkilerinizin güçlenmesi için daha önce de söylediğimiz gibi sarımsak tozu da dahil olmak üzere doğal gübreler kullanabilirsiniz . Bu durumda, biraz su kaynatıp birkaç dakika soğumaya bırakmanızı ve bir çay kaşığı sarımsak tozu eklemenizi öneririz.

Bu noktada elde edilen karışımı süzün ve yaklaşık bir litre su ekleyin.Bu karışım ile orkide bitkinizi haftada iki kez sulayabilirsiniz. Bu çare sayesinde bitkinin kökleri güçlenecek ve aynı zamanda kusursuz çiçeklenme elde etmenizi sağlayacaktır.

Bol yağış ve düşük sıcaklık dönemlerinde, bitkileriniz sağlıklı ve güçlü büyüyebilecek ve ayrıca muhteşem çiçekler doğurabilecektir. Sarımsak tozu gibi doğal gübrelerin kullanılması sayesinde bitkinin yaprakları ve gövdesi bile anında daha sağlıklı ve güçlü görünecektir .

Son olarak, su ve sarımsak tozu karışımını toprak yüzeyine uygulamanın yanı sıra, içine batırılmış bir pamuk top ile bitkinin yapraklarını da silebilirsiniz.

ev