Bu yazıda size gömleklerinize pratik ve hızlı bir şekilde yaka dikmek için bazı etkili taktikler göstereceğiz. İşte bilmeniz gerekenler.

Boyun çizgisini dikin

Birkaç basit adımda mükemmel bir yakayı nasıl elde edeceğinizi bilmek ister misiniz ? Bazı durumlarda dikiş konusunda uzman olmanıza gerek yoktur, ancak terziler tarafından da kullanılan bazı pratik tavsiyeleri uygulamanız yeterlidir.

Öncelikle tüm yakaların aynı olmadığını söyleyerek başlayalım. Aslında V yakalar , daha çok kare yakalar ve daha yuvarlak yakalar var . Çoğu şey gömleğe ve en çok tercih ettiğiniz stile bağlıdır. Ancak tüm bu boyun çizgilerinde birkaç basit adımda bir dikiş oluşturmak mümkündür.

O halde yaka çizgileri astarlı veya astarsız olabilir . Dikiş için özel bir kite ihtiyacınız var. Kaliteli bir dikiş makinesinden, kumaşlardan, ipliklerden, iğnelerden ve şablon kağıtlarından bahsediyoruz. Bunlar, dikiş dikerken ve bu özel durumda derin bir yaka dikerken elinizi deneyebilmeniz için temel aksesuarlardır . İşte bu konu hakkında bilmeniz gereken her şey.

İşte mükemmel bir yaka dikişi elde etmenin yolu: birkaç basit adımda terzilerin sırrı

Bir kişinin tarzı ve şıklığı giydiği kıyafetlerde de görülebilir. Gömleklerde bazı dikişleri kişisel olarak üretebilmek, kendinizle gurur duymanızı sağlayacak bir şeydir.

Dikiş yaparken, ilk birkaç dikişi çekerek şekli kapatmak her zaman önemlidir . Üç farklı temel dikiş tekniği vardır – düz dikiş , arka dikiş ve zig zag dikiş . Arka dikiş sadece ve münhasıran başlangıçtaki ve sondaki dikişleri bloke etmek için kullanılır.

Biraz pratik yaparak, çok yaratıcı işler elde etmeyi başararak kısa sürede dikiş makinesine alışabileceksiniz. Derin bir yakayı terzilerin önerdiği yöntemle nasıl dikeceğinizi öğrenmek ister misiniz ? İşte bu konuda bilmeniz gerekenler.

Bir yaka dikmek, en iyi yöntemi bulalım

Yapmanız gereken ilk şey, dikişinizin çizgisini gömleğin arkasına net bir şekilde çizmektir . Kişisel zevkinize ve mevcut örgü modelinize göre ne kadar yer kaplayacağınızı seçmek mümkün olacaktır. Terziler ortalama olarak bir inç bırakmayı tavsiye ediyor. Ayrıca V yaka hattını veya başka bir şekil ile takip etmek de önemli olacaktır.

Boyun çizgisi dikmek

Bu noktada gömlekle aynı kumaştan mümkün olan en iyi şekilde bir parça kesmek ve yakayı tam olarak ölçmek gerekecektir . Aslında, satın aldığınız bir süveter her zaman elbise giyme tarzınız için ideal bir yakaya sahip olmayabilir.

O zaman, boyun çizgisini tutabilen ve makine çalışması sırasında oluşturulan şekli asla gözden kaçırmayan bir dikiş oluşturmak önemli olacaktır. Merkezden başlayın ve sağa ve sola doğru omuzlara doğru ilerleyin . Bitirdiğinizde, dikişi kapatmak için arka dikiş tekniğini kullanın.

Mağazadan satın aldığınız gömleğinizin “orijinal” şeklinden daha derin bir yaka yaparak kendinizi uygun gördüğünüz gibi şımartabilirsiniz. Gömleğin kumaşını kullanarak orijinal ve kişiselleştirilmiş bir şey yaratabileceksiniz . Kendinizi iyi niyetle donatmanız, bu adımları takip etmeniz ve hata yapmamaya dikkat etmeniz yeterli.

ev