Çamaşır makinesi birkaç dakika içinde yeni gibi olur. Sirkedeki en güçlü madde!

Evimizde bulunan aletlerin bakımını yapmak hiç de ihmal edilmemesi gereken bir alışkanlık haline gelmelidir.

Bu aynı zamanda temel bir günlük cihaz olan çamaşır makinesi için de geçerlidir.

Bakımın gerçekleştirilmesi çok kolaydır. Sadece doğru araçları nasıl doğru şekilde kullanacağınızı bilmeniz yeterlidir.

Aynı zamanda bu cihazın bakımı için harcadığımız tüm enerjinin kireç oluşumunun önlenmesi ve kireçle mücadeleye yönelik olduğu açıktır.

Kireç, suyun çelik veya metal borularda sıklıkla dolaşması sonucu oluşur. Çamaşır makinesinin tamburu bile bu sorundan muaf değil.

Ancak “paniğe kapılmamak” doğru. Bu düşman kolaylıkla yenilebilir. Sadece biraz sabra ihtiyacın var.

Çamaşır makinesi birkaç dakika içinde yeni gibi olur. Sirkedeki en güçlü madde!

Çamaşır makinemizin bir numaralı düşmanını ortadan kaldırmak için neler gerektiğine aşağıda bakalım:

  • Sitrik asit ve limon.

Limon, sitrik asit içerdiğinden değerli bir müttefiktir. Buna ek olarak limon, çamaşır makinesine hoş bir aroma vermek için mükemmeldir. Aynı zamanda uygun şekilde dezenfekte edilmesi de önemlidir. Bu turunçgillerin suyunu bir bardağa süzerek kullanabiliriz. O zaman sadece çamaşır makinesine koymanız ve ardından vakumlu yıkamayı başlatmanız yeterli olacaktır.

Eğer bir paket sitrik asit kullanmayı tercih edersek, sepetteki litre suya 150 gramını dökebiliriz. Daha sonra paketin önerdiği sıcaklıkta vakumlu yıkama başlatmanız yeterlidir.

  • tuz

Sitrik asit ve limonun yanı sıra kullanılacak gizli bir içerik de tuzdur. Hatta orta boy bir çamaşır makinemiz varsa iki bardak kaba tuz da ekleyebiliriz. Daha sonra tuzu yüksek sıcaklıkta vakumlu yıkama sırasında çözün. Bu sayede çamaşır makinesi temiz ve dezenfekte olacaktır.

  • Karbonat

Geriye kalan tek şey kabartma tozunun nasıl kullanılacağını anlamak. Bu durumda vakumlu yıkama sırasında herhangi bir işlem yapılmasına gerek yoktur. Aslında, tamburun içine bir ölçü kaşığı karbonat koyduktan sonra yüksek sıcaklıkta yıkamayı başlatabiliriz.

Uyarı: Kabartma tozu aynı zamanda kıyafetlerimizdeki inatçı lekeleri çıkarmak için de faydalıdır.

Bu ipuçlarını uygulamaya koyalım.

Aferin.

ev