Zararlıların ev bitkilerinden kurtulmak için çok etkili bir doğal ilaç vardır.

Zararlıları bitkilerden uzaklaştırmak

Zararlıları bitkilerden uzaklaştırmak için, birçok doğal DIY yönteminden birine başvurabilirsiniz. Zararlılar kesinlikle bitkilerin düşmanıdır, çünkü çeşitli hastalıklara neden olurlar. Onları yok etmek için doğal bir anti-parazit karışımı yapılabilir.

Parazitleri ortadan kaldırmak için böyle etkili bir karışımın nasıl hazırlanacağını bilmek için, burada sunulan prosedürü dikkatlice okumanızı öneririm.

Bitki zararlılarının türleri

Bir bitkiyi istila ederken zararlılar, özsuyuyla beslenir ve yavaşça taşır Bitkilerin ana zararlıları arasında, akarları içerir. Çeşitli böcek, akar ve mantar türleri, bitkilerin sağlık durumuna çok ciddi şekilde zarar verebilir.

Bitki zararlılarını tanımak, zamanında müdahale etmek için çok önemlidir. Yaprakları ve çiçekleri yutan parazitlerin varlığını ortaya çıkarabilecek işaretler vardır. Kırmızı örümcekler, sebze ve meyveleri enfekte eden sekiz bacaklı küçük akarlardır. Yaprakların kurumasına ve bitkilerin ölümüne neden olurlar. Kırmızı örümcekleri ortadan kaldırmak için, yaprakları çıkarın ve sarımsakları bitkiye püskürtülecek bir böcek ilacı olarak kullanın.

Beyaz sinek, limonları, sardunyaları ve orkideleri etkileyen bir zararlıdır. Bal çiyini üreten bir böcek, yaprakları sararmaya ve düşmeye zorlamak için doldurduğu beyaz bir maddedir. Bu zararlıya karşı çare, sarımsak veya elma sirkesinin infüzyonudur. Koşineal ısı ve nem ile yayılır, bitkilere saldırır ve mantarları ve diğer zararlıları çeken bal çiyleri üretir. Bu parazitleri yenmek için, saldırıya uğrayan bölgeleri etil alkole batırılmış pamukla temizlemeniz yeterlidir.

Bitkilerin yumuşak yapraklarını yutan tırtıllar, bitkinin karabiber ve su karışımı ile yıkanmasıyla çıkarılabilir. Yaprak bitleri veya bitler, güllere bayılır, gövdeye yapışır ve can damarını emer. Onları ortadan kaldırmak için, sadece bu tür parazitlerin avcıları olan uğur böceklerinin bahçesine koyun veya at kuyruğu, neem yağı veya Marsilya sabununa dayalı doğal bir sprey kullanın.

Bitki zararlıları

Bitki zararlılarına karşı doğal karışım

İlkbahar döneminde, balkonda veya bahçede tutulan bitkiler zararlılar tarafından saldırıya uğrayabilir. Geçerli bir DIY anti-parazitik oluşturmak için, sadece yaklaşık 200 gram ısırgan otu yaprağı, birkaç gram Marsilya sabunu gevreği ve yaklaşık bir litre su alın.

Isırgan otu ve sabun, böcekleri ve parazitleri uzak tutma yeteneğine sahiptir ve yumurtaları ortadan kaldırır. Haşere önleyici karışımı yapmak için, ısırgan otu yapraklarının ılık suda birkaç gün maserasyona girmesine izin verin. Isırgan otu suyunu süzdükten sonra,sabun caglie’yi ekleyin ve her şeyi karıştırın.

Karışımı yaptıktan sonra, haşere istilasına uğramış bitkilerin gölgeliğini püskürtmeyi seçebilirsiniz. Kovucu ürün, parazitler yok olana kadar yaklaşık her üç günde bir kullanılmalıdır. Yeşillik zararlılarına karşı böyle bir karışım, birçok haşere türüne karşı etkili olduğu ortaya çıkmaktadır.

Zararlıları ortadan kaldırın

Doğal anti-paraziter ajanlar

Korkunç zararlıların  bitkilerinden kurtulmak için, bitki ve insanlara zararlı olan pestisitlerden ziyade doğal ilaçlara başvurmak daha iyidir. Yapraklara dağılmış veya bitkilerde buharlaşmış uçucu yağlar, zararlılara karşı geçerli bir ilaçtır. Özellikle, neem, lavanta ve malaleuca yağı, itici etkiye sahip mükemmel doğal yağlardır.

Onlarla doğal ve ekolojik bir şekilde mücadele etmek için, antibakteriyel gücü için çok yararlı olan sarımsak maseratını kullanabilirsiniz. Isırgan otu maserasyonu, batma gücü nedeniyle, yaprak bitlerine ve koşineallere karşı mükemmel bir doğal ilaçtır.

Mantar hastalıklarına karşı, kabartma tozu suda çözünmek ve bitkilerde buharlaşmak için çok faydalıdır. Yaygın olarak kullanılan bir diğer doğal insektisit, meyve sinekleri ve sivrisineklerle savaşmaya yardımcı olan piretrum tozudur.

ev