Orkide, dünyanın en sevilen bitkilerinden biridir, ancak tekrar çiçek açması için herkesin bilmediği bir sır vardır

Yaz aylarında bile çiçekli orkide

Şüphesiz, orkide severlerin safları gerçekten çok geniştir, bu bitkiler sayısız İtalyan evinde sürekli bir varlıktır, ancak çoğu zaman çiçeklerinin güzelliği daha azdır ve tekrar çiçek açmalarını sağlamak kolay olmayabilir. Bu bitkilerin az ama çok özel ihtiyaçları vardır, yeni çiçeklerin ortaya çıkması için bazı ayrıntılara çok dikkat etmek gerekecektir. Doğru hileleri bilmeden, orkide yetiştirmek önemli bir zorluk olabilir, ancak birkaç basit iyi yerleşmiş hareketin inanılmaz bir fark yaratabilmesi ve iki orkidenin yaz aylarında bile tekrar çiçek açmasını mümkün kılması şaşırtıcıdır.

Orkide çiçeklerinin cazibesinden vazgeçmeyin, sabit bir çiçeklenme elde etmek mümkündür, sadece bu kurala uyun

Yaz aylarında bile çiçekli orkide

Bahçe meraklıları için, er ya da geç,  bir orkide satın  almak kaçınılmazdır. Bu bitki şimdi bir dizi varyasyonda mevcuttur ve pencerelerde ve pencere kenarlarında eşsiz egzotik doğanın bir dokunuşunu veren yer bulduğu dairelerin kraliçesidir.

Orkide bitkinizi gerçekten güzel ve yemyeşil hale getirmek, en azından dokunmak için doğru tuşları bilmiyorsanız, hala karmaşık bir iş olabilir. Yaz aylarında, bir orkide çiçeği yaparken daha da zor bir zorluk, daha titiz bir dikkat gerektirebilir.

Bununla birlikte, zorluklara rağmen, fark yaratabilecek belirli yöntemler herkesin elinin altındadır. Her şeyden önce gübreyi göz önünde bulundurmalıyız, orkideler için spesifik besinlerde iyi  bir artış temel bir unsurdur, özellikle de bu bitkiler köklerini toprağa batırmadığından. Orkideler için gerekli besinler arasında azot, fosfor ve potasyum buluyoruz, ilk element yaprakların ve sürgünlerin büyümesine katkıda bulunur, fosfor kök gelişimini ve çiçeklenmeyi teşvik ederken, potasyum bitkinin genel sağlığını ve çevresel strese karşı direncini güçlendirir. Gübre, çiçeklenme aşamasında, özellikle yaz aylarında her 2-3 haftada bir verilmeli ve bitkinin dinlenme dönemlerinde kesilmelidir.

Bitkinin konutun içine yerleştirilmesi son derece alakalı bir faktördür, orkideler doğrudan güneş ışığında gelişir, bu nedenle tercihen doğuya veya batıya bakan, iyi miktarda güneş ışığı alan bir yere yerleştirilmelidirler. Doğal ışığın sınırlı olduğu kış aylarında, onları mükemmel derecede sağlıklı tutmak için bitkilere özgü yapay ışıklar kullanmanız gerekebilir.

Substrat seçimi orkidelerin sağlığı için de çok önemlidir, genellikle çam kabuğu saksılama için mükemmel bir seçenektir, çünkü bitkilerinizin büyümesi için ideal bir ortam yaratır, doğal olarak doğada geliştikleri diğer ağaçların kabuğuna bağlanır.

Yaz aylarında bile çiçekli orkide

Son olarak, sulama faktörü de derinleşmeyi, özellikle de bu bitkilerin sulanmayı sevdiği yöntemi hak ediyor. Orkideler suyu ve düzenli sulamayı sever, ancak yeni bir su dozundan önce üzerine yerleştirildikleri substratın bolca kurumasını beklemek hayati önem taşır.

Nem birikimi, aslında, bitkilerinizin kök sisteminde sorunlara yol açabilir ve onarılması zor çürümeye neden olabilir. Özellikle kuru bir ortamda yaşıyorsanız, bir başka yararlı numara da bitkileriniz arasında bir kase su tutmaktır, çünkü doğaları nemin genellikle% 100 civarında olduğu ortamlarda geliştiklerini görür.

Bu kolay ipuçlarını akılda tutarak, orkide yetiştiriciliği bize büyük memnuniyet verebilecek bir hobi haline gelebilir. Çiçekli bir orkide satın almak evinize güzellik verebilir, ancak bitkinizin tekrar çiçek açtığını görmek, ona doğru şekilde çalıştığınızın, çevreyi ve gururunuzu doldurduğunun gerçek bir kanıtı olacaktır.