Lekeleri zeminden çıkarmak mümkün ve en önemlisi bunu para harcamadan yapmak mümkün. İşte pırıl pırıl temiz olması için kullanmanız gerekenler.

Zemin için gizli içerikli kova

Genellikle pahalı olan belirli kimyasalları kullanmadan temiz ve lekesiz bir zemine sahip olmak mümkündür. Düzgün çıkarılmayan lekeler zemini bozabileceği gibi kirli görünmesine de neden olabilir . Ama onları çıkarmak o kadar da zor değil ve bunu doğal bir ürünle yapabilirsiniz.

Aşağıda bu ürünü görmeye gideceğiz ama neredeyse kesinlikle evinizde zaten var ve gidip satın almanıza gerek kalmayacak . Aslında mutfakta günlük olarak kullanılır. Doğal temizlik ürünlerini kullanmak çok az insanın yaptığı bir şeydir, ancak aslında paradan tasarruf etmek, plastik satın almaktan kaçınarak gezegene yardım etmek ve ardından zeminlerinizi korumak gibi birçok avantajı vardır.

kirli zemin

Sadece iki ürün ile evinizin zeminlerini temizleyeceksiniz . Ama sadece oluşturacağımız bu çözümün başka yüzeylerde de kullanılabilmesi nedeniyle değil. Aşağıda neye ihtiyaç duyulacağını ve nasıl elde edileceğini göreceğiz. Tüm detaylar bir sonraki paragrafta.

Bu bileşenle zemindeki lekeleri çıkarın

Söylediğimiz gibi, doğru ürünleri kullanırsanız zemindeki lekeleri çıkarmak basittir. Aslında, sadece kileri açın ve tam olarak ihtiyacınız olan ürünleri bulacaksınız. Bunlar agresif değildir ve harika çalışır. Öyleyse hangi içerikten bahsettiğimize bakalım.

Tuzdan bahsediyoruz. Bu güçlü bir doğal ev ilacıdır. Kullanımları, pişirme kullanımının ötesinde çeşitlidir. Tuz, nemi almak ve küfle mücadele etmek için mükemmeldir. Kötü kokuları yok eder ama her şeyden önce lekeleri yok ederek etki eder.

tuz

Tuz zeminler için mükemmeldir çünkü her türlü sıvıyı emer ve dediğimiz gibi en dirençli lekeleri ortadan kaldırır . Ama nasıl kullanılır? Çok basit ve bu zemin çözümünü bizimle birlikte hazırlamaya başlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan şey aslında evinizde var.

Bir kova alın ve başlayın. Bir yemek kaşığı ince tuzu ve ardından 3 yemek kaşığı bulaşık deterjanını dökün. Şimdi sıcak suyu ekleyin ve tuzun çözülmesi için iyice karıştırın. Artık yerleri yıkayabilirsiniz ve çok temiz olacaklarını göreceksiniz. Tüm deterjan izlerini ortadan kaldırmak için, yalnızca gerekirse suyla ikinci bir geçiş yapabilirsiniz.

yerleri yıkamak

Evde zaten her şey olduğundan ve hiçbir şey almanıza gerek olmadığı için bu yöntemi denemeniz yeterli.   Hem çok temiz bir zemin  elde ettiğinizi göreceksiniz hem de belirli bir kimyasal sabun almayarak paradan tasarruf edeceksiniz. Ancak dediğimiz gibi, o zaman sadece zeminler için faydalı olmayabilir.

Aslında bu solüsyon masa, mutfak alanı ve hatta pencere pervazı gibi yüzeyleri temizlemek için de kullanılabilir . Siz de en kısa sürede deneyin!

ev