Zeminler hızla toz ve kir biriktirebilir. Bu bazen sıkıcı görev, sizi şaşırtabilecek doğal bir bileşenle başarılabilir. Rekor sürede pırıl pırıl bir evi nasıl bulacağınızı keşfedin!

Sadece birkaç adımda temiz, parlak zeminlere kavuşabilirsiniz!

Tek ihtiyacınız olan tek bir bileşen, gerçek bir yanılmaz doğal ilaç! İnanılmaz sonuca şaşıracaksınız.

Bu yöntem basit ve ekonomiktir. Ev genelinde günlük hayatınızı kolaylaştıracak!

yeri temizle

Zeminler ne sıklıkla temizlenmelidir?

İyi bir hijyen  için zeminleri  haftada 1 ila 2 kez  yıkamak iyi olacaktır .

Hepimiz kullandığımız ürünlere dikkat etmeye çalışıyoruz. Bunun için doğal ilaçlar çevreye ve sağlığa zararlı olabilecek kimyasalların yerini alabilir.

İşte gerçekten yanılmaz temizleme gücüne sahip bir bileşen!

Zeminleri temizlemek için hangi doğal malzeme kullanılmalıdır?

Patates pişirme suyu, zeminlerinizi temizlemek için harikadır! Patates, mutfakta lezzetli olmasının yanı sıra günlük ev işlerimizde de bize yardımcı olabilecek bir “mucize ürün” haline geliyor.

patates pişirme suyu

Bu ekonomik ve doğal büyükannenin çaresi, birkaç hareketle temiz ve parlak zeminlere sahip olmanızı sağlayacak. Patatesleri bol suda haşlayıp süzdükten sonra çöpe atmayın!

Pişirme suyunu soğumaya bırakın, böylece yerlerinizi yıkamak için kullanabilirsiniz. Kullandıktan sonra zemini temiz su ile temizleyin, zeminleriniz temiz ve parlak olsun! Bu yumruda bulunan nişasta, patateslere tüm yüzeylerde gerçekten güçlü bir leke çıkarma gücü verir. Yani tek yapmanız gereken, akşam yemeği için hazırladığınız patatesleri ısıtmak ve pişirme suyunu ev işleriniz için kullanmak! Bu ilaç özellikle mermer yüzeylerin tedavisi için uygundur.

camdaki lekeler

Patates pişirme suyu: Bardaklardaki lekelere ve halkalara veda etmenin en iyi dostu.

Peki ya bu lekeleri bardaklardan veya   bardaklardan çıkarmak isteseydiniz  ? Tek yapmanız gereken bardakları 30-35 dakika patates haşlama suyunda bekletmek, ardından bir kapta su ve limon suyu ile durulayıp iyice kurutmak. .

Tek bir doğal çözümle bu kadar çok çözüm bulabilmeniz inanılmaz, değil mi? Bu doğal hile ile siz de bu beklenmedik hileler sayesinde ihtiyaç duymadan yapabileceğiniz ürünleri satın alırken tasarruf etmiş olacaksınız.

ev