Harika kokan bir tuvalet için kendi temizlik ürünlerinizi yapmak, paradan tasarruf etmenin ve çevresel etkinizi azaltmanın harika bir yolu olabilir.

tuvalette sabun

Ticari ürünler genellikle pahalıdır ve sık alımlar ailelere önemli bir maliyet getirebilir.

Kokulu tuvalet için ev yapımı temizleyiciler

Endüstriyel temizlik ürünleri genellikle yüzeylere ve çevredeki çevreye zarar verebilecek agresif bileşenler içerir . Ek olarak, ticari ürünler genellikle pahalıdır ve sık satın almalar hane halkı için önemli bir maliyet oluşturabilir.

Neyse ki, kendi klozet temizleyicilerinizi yapmak oldukça basittir ve sadece birkaç yaygın malzeme gerektirir. Örneğin, etkili bir doğal ilaç sitrik asit, kabartma tozu ve limon esansiyel yağı kullanmaktır.  Bu bileşenler sadece tuvaletinizin harika kokmasını sağlamakla kalmayacak , aynı zamanda sert kimyasallar kullanmadan da bunu yapacaktır.

Sabun, tuvalet için ev yapımı

Örneğin, kendi tuvalet temizleyicinizi yapmak için bir kapta 1 bardak kabartma tozu ile 1/4 bardak sitrik asidi karıştırarak başlayabilirsiniz. Daha sonra 20 damla limon esansiyel yağı ekleyin ve iyice karıştırın. Karışım kapaklı bir kavanoza aktarıldıktan sonra serin ve kuru bir yerde kullanılıncaya kadar bekletilir .

Kendin yap tuvalet temizleyicinizi kullanmak için, klozetinize 1-2 yemek kaşığı karışım ekleyin ve en az 10 dakika bekletin. Daha sonra klozeti klozet fırçasıyla ovun ve güzelce durulayın.

Bu doğal ilaca ek olarak, aynı derecede etkili olabilecek başka kendin yap tuvalet temizleme seçenekleri de vardır. Örneğin, sirke ve kabartma tozu karışımı kullanabilirsiniz. Bu bileşenler, tuvaletteki kiri ve kireci gidermeye yardımcı olan efervesan bir köpük oluşturmak için birlikte reaksiyona girer.

sabun parçaları

Bu karışım için klozetin içine 1 bardak kabartma tozu dökün ve yaklaşık 1 bardak beyaz sirke ekleyin. Yaklaşık 10-15 dakika bekletin ve ardından durulamadan önce bir tuvalet fırçasıyla ovalayın.

Kusursuz ve çok parfümlü su

Tüm bu nedenlerden dolayı, kendi tuvalet temizleyicilerinizi yapmak paradan tasarruf etmenin ve çevreyi korumanın harika bir yolu olabilir. Birkaç yaygın malzeme ve basit bir hazırlıkla, tuvaletinizin   taze ve temiz kokmasını sağlayacak etkili doğal çözümler oluşturabilirsiniz .

Ek olarak, bu ev yapımı temizleyiciler , genellikle sağlığınız ve çevre için risk oluşturabilecek sert kimyasallar içeren endüstriyel ürünlerden çok daha güvenlidir .

Yaygın olarak kullanılan bir ürün , kasenin içinde kalan ve her sifonda tuvaleti temizleyen maddeleri serbest bırakan ” tuvalet tabletleridir” .

Bunları kendimiz de hazırlayabiliriz ve hepimiz evde bulunan sabun parçalarını kullanarak ve birçok artıkları geri dönüştürebiliriz. Tek yapmamız gereken sabunu rendelemek.

Rendelenmiş sabun, parfümlü tuvalet

Rendeledikten sonra bir sos tenceresine alıp eritin ve üzerine 2 su bardağı su ile 2 adet parfümeri ve 2 yemek kaşığı sodyum bikarbonat ekleyin.

Malzemeler eridikten sonra soğumaları için bir kaseye dökülür, sonunda bu doğal solüsyondan bıçakla porsiyonlar keseceğiz.

Son olarak, bu sabunun bir kısmı tuvalete , suyun kaçması için deliklerin olduğu yere yerleştirilebilir , bu da tuvaleti her sifonu çektiğimizde, tuvaleti temizlerken ve dezenfekte ederken bir kısmını serbest bırakır.

ev