İyi bir ağız hijyeninin olmazsa olmazı diş macunu her evde bulunur. Ancak bu ürün şaşırtıcı bir çok yönlülüğe sahiptir: Sadece sağlıklı dişler ve taze bir nefes almamıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda evde birçok başka kullanım için de kullanılabilir. Spor ayakkabılarınızın tabanlarını dezenfekte ettiği kadar sıhhi tesisleri de temizleme yeteneğine sahiptir. Ve hatta klozet gibi bazı sıra dışı yerlerde kullanabilirsiniz. Evet, kesinlikle sizi şaşırtıyor, ancak genellikle kir ve kötü kokularla boğuşan bu alanı dezenfekte etmek değerli bir müttefiktir. Diş macununun inanılmaz gücünü keşfedin!

Evde temizlik söz konusu olduğunda, temiz ve aydınlık bir iç mekana sahip olmak için maksimum kaynağa sahip olmak gerekir. İşte bu yüzden size tuvaletinizi güzel kokutacak ve tartar kalıntılarını ortadan kaldıracak harika bir diş macunu hilesi sunacağız. İnsanların çoğu tuvalet temizliği konusunda endişeli olduğundan, bu tam zamanındadır. Gerçekten de nankör ve meşakkatli bir iştir. Kireç kalıntıları, sarımsı lekeler ve dayanılmaz idrar kokuları arasında bu alan asla hoş karşılanmaz. Yine de evin en yoğun odalarından biridir. Bu nedenle temizliği ve kusursuz hijyeni soluması gerekiyor. Kötü bakım, bakteri ve küfün hızla çoğalmasına neden olabilir. sağlıksız olacak,

Tuvaletlerinizi temizlemek ve kokulandırmak için doğal çözümler mi arıyorsunuz? Artık boşa çaba, boşa zaman ve kimyasalların sistematik kullanımı yok. Diş macunu tekniği ve diğer etkili püf noktaları sayesinde tuvaletiniz her zaman temiz olacak!

Tuvaleti temizlemek için diş macunu hilesi

tuvaletleri temizlemek için

Size diş macununun nasıl kullanılacağını göstereceğiz, böylece banyoyu, özellikle de tuvaleti ovmak ve temizlemek için saatler harcamak zorunda kalmazsınız. Bu ipucu hayatınızı kolaylaştıracak!

Antibakteriyel olduğu için  tuvalette kullanarak yüzeyde kalan patojenik kalıntıları yok edebileceksiniz. Ayrıca florür içerdiğinden tüm kireç ve tartar lekelerini dişlerinizde olduğu gibi yok edebilir!

Bununla birlikte, en iyi sonuç için, tercihen beyaz olan yeni bir diş macunu tüpü kullanmalısınız. Tüpün alt kenarlarını her iki taraftan kesin. Bir iğne kullanarak diş macunu boyunca birkaç küçük delik açın. Fişi hafifçe açın ve doğrudan klozete yerleştirin. Çıkarmadan ve sifonu çekmeden önce en az 10 dakika dinlendirin. Farkı hemen fark edeceksiniz: tuvaletleriniz mükemmel temiz ve yenilenmiş!

İşte tuvaletinizi temiz tutmak ve harika kokmak için daha fazla ipucu

Tuvaletin güzel kokmuyor mu? İşte kendi kokulu kavanozunuzu nasıl yapacağınız!

Bir oda spreyi satın alarak ek masraflar yapmanıza gerek yok. Evde kendiniz tasarlayabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan bir kap ve muhtemelen zaten sahip olduğunuz iki ucuz malzeme.

Kullanım Şekli  : 3 yemek kaşığı karbonatı bir kavanoza dökün. Aynı miktarda yumuşatıcı ekleyin.  Bu güzel kokulu kavanozu her gün banyonuzda  gün içinde birkaç saat açık tutun  . Kalan süre boyunca kapağı kapatın.

Not  : Artık kabartma tozu sunmuyoruz. Doğal ve ekolojik olan bu beyaz toz, etkileyici temizleme özelliklerine sahiptir. Evin çeşitli alanlarındaki tüm kötü kokuları etkisiz hale getirme özelliği ile de oldukça popülerdir. Bu bileşen bu nedenle banyoda ve tuvaletin yakınında çok uygundur.

Tuvalet fırçası nasıl dezenfekte edilir ve kokusu giderilir?

Tuvalet fırçası ile temizlik

Tuvalet fırçasını iyice temizlemek için şu ikiliye bahse girin: ovma alkolü ve kabartma tozu. Alkolü tuvalet fırçası tutucusuna dökün ve 2 yemek kaşığı ünlü beyaz tozu ekleyin. Kabartma  tozu    mevcut kokuları emerken, sürtünme alkolü gömülü bakterileri öldürür.

Tuvalet fırçasını temiz ve çalışır durumda tutmak için bunu mümkün olduğunca sık yapın.

Çöpte uçucu yağ kullanın

Bunu unutmaya meyillisiniz, ancak klozet, kir ve bakteriler için çok uygun bir üreme alanıdır. Mesele sadece boşaltmak değil, aynı zamanda kötü kokulardan arınmış olması için sık sık dezenfekte etmek de gerekiyor.

Çöpü etkili bir şekilde nasıl yenileyebilirim? Boşaltıp temizledikten sonra içine birkaç damla esans yağı dökün. Seçim eksik değil: zevkinize göre değiştirebilirsiniz. Yeniden doldurmadan önce çöp kutunuzun kötü kokmasını önlemenin harika bir yolu.

Banyo havlularından nemli kokudan kurtulun

ev sahibi

Banyo havlularınız düzgün şekilde kurumazsa, tüm banyoyu kaplayabilecek oldukça hoş olmayan bir küf kokusu hızla gelişebilir.

Havlularınızdaki bu kötü kokulardan nasıl kurtulursunuz? Bir leğende, onları sıcak suya batırın ve 2 yemek kaşığı kabartma tozu ekleyin. İyice karıştırın ve bir süre bırakın. Ardından havluları her zamanki gibi çamaşır makinesine koyun. Sonra onları havada kurutun. Küf kokusunun tamamen gittiğini fark edeceksiniz!

ev